Na Vuelte nepokračuje víťaz z roku 2015, Fabio Aru má silne poškodené svaly

Fabio Aru
Taliansky cyklista Fabio Aru. Foto: archívne, SITA/AP

Taliansky cyklista Fabio Aru už nepokračuje v pretekoch Vuelta a Espaňa 2019. Rodák z mesta San Gavino Monreale svoje rozhodnutie oznámil na základe odporúčaní lekárskeho tímu UAE Emirates.

Záverečná Grand Tour cyklistickej sezóny tak prišla o víťaza spred štyroch rokov, keď si Aru ešte obliekal dres Astany a o 57 sekúnd zdolal domáceho favorita Joaquima Rodrígueza.

Situácia sa zhoršuje

Analýzy vykonané s lekárskym tímom ukázali silné poškodenie svalov. Situácia sa zhoršuje, tak som sa rozhodol nepokračovať v pretekoch a podstúpiť ďalšie vyšetrenia. Je mi ľúto, že musím odstúpiť, ale vzhľadom na situáciu by nebolo možné pokračovať,“ uviedol vo svojom piatkovom vyhlásení 29-ročný Aru.

V poradí po dvanástej etape mu však patrilo až 54. miesto celkovej klasifikácie s takmer hodinovou stratou na vedúceho Slovinca Primoža Rogliča.

Nestihol sa zotaviť

Vuelta je druhou Grand Tour, ktorú Aru absolvoval po návrate do súťažného pretekania. V apríli totiž podstúpil operáciu zúženej tepny na ľavej nohe. Následne absolvoval preteky Okolo Švajčiarska, taliansky šampionát a na Tour de France obsadil 14. miesto.

Zdravotnícky riaditeľ tímu UAE Emirates Jeroen Swart poznamenal, že Aru sa ešte nestihol úplne zotaviť z operácie a rastúca únava a poškodenie svalov mu neumožnili pokračovať ďalej.

Zrejme príde aj o svetový šampionát

Fabio Aru tak zrejme aj príde o svetový šampionát v anglickom Yorkshire, ktorého vrchol v podobe pretekov s hromadným štartom kategórie elite je naplánovaný v nedeľu 29. septembra.

V prípade talianskeho cyklistu však nie je vynechanie majstrovstiev sveta žiadnou novinkou. Naposledy sa spomenutých pretekov zúčastnil v roku 2014, keď v Španielsku obsadil 34. miesto.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Fabio Aru