Na východe Ukrajiny zúria boje, zomrelo najmenej šesť ľudí

Foto: SITA/AP

KYJEV 21. júna (WEBNOVINY) – Pri novom násilí na východe Ukrajiny zahynulo podľa strán konfliktu najmenej šesť ľudí a ďalších desať utrpelo zranenia. Vládne jednotky a proruskí separatisti sa v nedeľu opätovne vzájomne obvinili, že napriek dohode o prímerí dosiahnutej vo februári používajú ťažké zbrane, píše agentúra DPA.

Všetko o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate

—-> TU.

V priebehu posledných 48 hodín prišli o život dvaja vojaci ukrajinskej armády a dvaja povstalci, oznámili armáda a zástupcovia separatistov. Na území Doneckej a Luhanskej oblasti, kontrolovanom separatistami, boli tiež podľa správ zabití dvaja civilisti a zranení ďalší štyria.

Pozorovatelia Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) potvrdili prestrelky, ku ktorým dochádzalo najmä v okolí zničeného letiska v Donecku, ako aj pri obci Šyrokyne neďaleko Mariupola pri Azovskom mori.

Hovorca armády Andrij Lysenko novinárom povedal, že ozbrojené incidenty výrazne eskalovali najmä okolo Mariupola, kde sa zintenzívnilo ostreľovanie pozícií vládnych síl. K väčšine porušení prímerie zo strany vzbúrencov však došlo západne od Donecka.

„Aktívne tam operujú ostreľovači a tiež nelegálne ozbrojené skupiny používajúce delostrelectvo zakázané podľa dohôd z Minska,“ citovala ho agentúra Reuters.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom