Na výstavbu diaľnic a rýchlostných ciest presunú ďalšie financie, ktoré by do konca roka nepoužili

Diaľnica, výstavba
Foto: ilustračné, SITA/Viktor Zamborský.

BRATISLAVA 5. decembra (WebNoviny.sk) – Finančné prostriedky vo výške 83,7 mil. eur v rozpočte Ministerstva dopravy a výstavby SR budú presunuté na výstavbu diaľnic a rýchlostných ciest. Vláda v stredu súhlasila so zmenou účelu použitia kapitálových výdavkov z roku 2016 v rozpočte rezortu dopravy.

Financie presunú na výstavbu diaľnic

Návrh na vydanie súhlasu vlády predložil na rokovanie kabinetu minister dopravy a výstavby Arpád Érsek (Most-Híd). Ministerstvo zdôvodnilo návrh tým, že finančné prostriedky z roku 2016 v súlade so zákonom o rozpočtových pravidlách nepoužije do konca roka 2018.

Z programu Podpora rozvoja bývania pôjde na výstavbu diaľnic a rýchlostných ciest 27,7 mil. eur (zo zdrojov na náhradné nájomné byty 17,1 mil. eur a na výstavbu a obnovu bytového fondu 10,6 mil. eur) a z programu Implementácia rezortných politík ďalších 56 mil. eur.

Podpora moderných spôsobov dopravy

Tieto zdroje boli určené na prioritné projekty v oblasti výstavby a modernizácie dopravnej infraštruktúry, podpory moderných a efektívnych spôsobov dopravy, zlepšovanie energetickej hospodárnosti budov a podpory produktov cestovného ruchu.

Zároveň prostriedky určené pre Dopravný úrad vo výške 33,6 tis. eur budú zmenené z kapitálových na bežné výdavky. Dopravný úrad využije tieto peniaze v tomto roku na úhradu výdavkov spojených s výkonom štátneho odborného dozoru v civilnom letectve v súlade so zákonom o civilnom letectve (letecký zákon).

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Árpád Érsek
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SR