Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Richard Nagy, Karolína Hájková, Tomáš Klobučník
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Slovenskí plavci Richard Nagy, Karolína Hájková a Tomáš Klobučník. Foto: koláž WBN
19. 01. 2019 22:06 PlávanieSlovenskoPlávanie z lokality Slovensko od Webnoviny.skSITA Diskusia

Nagy a Hájková najlepšími športovcami plaveckej federácie, ocenenia si prevzali aj ďalší

BRATISLAVA 19. februára (WebNoviny.sk) – Richard Nagy a Karolína Hájková sa stali najúspešnejšími športovcami Slovenskej plaveckej federácie (SPF) za rok 2018. Nagy z ŠK Dukla Banská Bystrica obhájil minuloročný triumf, Hájková na pomyselnom tróne nahradila Katarínu Listopadovú.

Zástupcovia SPF vyhlásili a odmenili svojich najlepších športovcov na sobotňajšom galavečere v priestoroch pražského Forum Karlín. Ocenené boli aj významné osobnosti pri príležitosti 100. výročia plaveckých športov v Česku a na Slovensku. Podujatie moderovali Marcel Merčiak a Jan Smetana.

Najlepší juniori Duša a Potocká

Na druhom mieste medzi mužmi skončil Tomáš Klobučník, tretiu priečku obsadil Adam Halas. Strieborná trofej v ženskej kategórii putovala do rúk Andrei Podmaníkovej, na tretej pozícii sa umiestnila Laura Benková.

Ocenenia pri príležitosti 100. výročia plaveckých športov si prevzali napríklad Richard Nagy, Gabriel Baran, Barbora Mišendová, Martina Moravcová, Július Samuelis či Olga Kozičová.

Najlepším juniorom za rok 2018 sa stal Matej Duša z oddielu XBS swimming, za najlepšiu juniorku roka vyhlásili Tamaru Potockú z KP Aquacity Poprad. V kategórii masters ocenili Martina Hlavatého a Eriku Mrázovú.

V synchronizovanom plávaní bola najúspešnejšia ženská dvojica Nada Daabousová a Diana Miškechová, najlepšou sólistkou sa opätovne stala Daabousová. Ocenené bolo aj najúspešnejšie družstvo v zložení nasledovných 12 akvabel: Júlia Bachárová, Zuzana Bodíková, Nada Daabousová, Romana Horská, Anastasia Jakovlevová, Kristína Kvasňovská, Dina Lengyelová, Laura Lisá, Diana Miškechová, Barbora Novotná, Rebecca Slezáková a Sophia Suranová.

Ocenenia pre juniorov i diaľkových plavcov

V juniorskej kategórii ako najlepší pár zvíťazili Laura Lisá a Kristína Kvasňovská. Ocenené bolo aj najúspešnejšie družstvo (Júlia Bachárová, Zuzana Bodíková, Anastasia Jakovlevová, Kristína Kvasňovská, Dina Lengyelová, Laura Lisá, Barbora Novotná, Rebecca Slezáková, Silvia Solymosyová a Sophia Suranová).

Z diaľkových plavcov si prevzali ocenenia športovci z klubu Orca Bratislava Ivan Fratrič a Karolína Balážiková Dubčáková. Za najlepšieho vodnopólistu v roku 2018 vyhlásili Lukáša Ďuríka, ktorý momentálne pôsobí v maďarskom Debrecíne. Najúspešnejšia seniorka bola Janka Kurucová.

V FPD Slovenskom pohári družstiev 2018 sa víťazom stal Plavecký klub STU Trnava. Druhé miesto patrí Plaveckému klubu Orca Bratislava. Tretie miesto obsadil Športový plavecký klub Kúpele Piešťany. Slovenskí plavci v roku 2018 prekonali celkovo 114 rekordov (Ženy 68 rekordov, muži 44, štafety mix 2), čo je o 39 viac ako vlani.

Najúspešnejší športovci Slovenskej plaveckej federácie

  • za rok 2018

Plávanie
Muži: 1. Richard Nagy, 2. Tomáš Klobučník, 3. Adam Halas
Ženy: 1. Karolína Hájková, 2. Andrea Podmaníková, 3. Laura Benková
Masters muži: Martin Hlavatý
Masters ženy: Erika Mrázová
Junior: Matej Duša
Juniorka: Tamara Potocká

Synchronizované plávanie
Sólistka: Nada Daabousová
Pár: Nada Daabousová, Diana Miškechová
Tím: Júlia Bachárová, Zuzana Bodíková, Nada Daabousová, Romana Horská, Anastasia Jakovlevová, Kristína Kvasňovská, Dina Lengyelová, Laura Lisá, Diana Miškechová, Barbora Novotná, Rebecca Slezáková, Sophia Suranová
Pár juniori: Laura Lisá, Kristína Kvasňovská
Tím juniori: Júlia Bachárová, Zuzana Bodíková, Anastasia Jakovlevová, Kristína Kvasňovská, Dina Lengyelová, Laura Lisá, Barbora Novotná, Rebecca Slezáková, Silvia Solymosyová, Sophia Suranová

Diaľkové plávanie
Muži: Ivan Fratrič
Ženy: Karolína Balážiková Dubčáková

Vodné pólo
Muži: Lukáš Ďurík
Ženy: Janka Kurucová
Muži U19: Matej Čaraj
Ženy U19: Beáta Kováčiková

FPD Slovenský pohár družstiev
1. PK STU Trnava, 2. PK Orca Bratislava, 3. ŠPK Kúpele Piešťany

Ocenenia pri príležitosti 100. výročia plaveckých športov
1949-1968: Vladimír Hopka, Ľudovít Komadel, Olga Kozičová, Marta Skupilová
1969-1988: Marcel Géry, Ladislav Hlavatý, Miloslav Roľko, Vlasta Wawrová, Silvia Rusinová, Július Samuelis
1989-1998: Marcel Mlažo, Miloslav Dolník, Ondrej Gajdáč, Daniela Hornáková Zahradníková
1999-2008: Martina Moravcová, Viera Čamborová Šterzlová, Darina Moravcová, Denisa Smolenová, Karol Máčik, Yvetta Macejková, Vlastimil Kratochvíl, Roman Poláčik, Juraj Skála
2009-2018: Jozef Bazálik, Ján Foriš, Vlasta Hiadlovská, Ľuboš Križko, Jiří Walter, Jana Mezovská, Barbora Mišendová, Richard Nagy, Gabriel Baran

Odporúčané články

Štafeta v zložení Kuzminová, Poliaková a sestry Fialkové obsadila v Ruhpoldingu šieste miesto Aktualizované: Henrieta Farkašová medzi poltuctom ašpirantov na ocenenie Laureus World Sports Awards

Neprehliadnite

Foto: Búrlivý potlesk, selfie a skandovanie „Andrej, Andrej“, aj taká bola inaugurácia prezidenta Kisku Copa América štartuje aj s Messim a Suárezom, prvenstvo obhajujú Čiľania Vodič na Fiate unikal pred policajtmi, nezastavili ho varovné výstrely ani deravé pneumatiky Irán odstránil nevybuchnuté nálože z tankera, na ktorý zaútočili v Ománskom zálive Muž obvinený z útoku v Christchurchi poprel obvinenia z terorizmu aj vrážd Mrazivá letná lyžovačka. Strávte letnú dovolenku na ľadovcoch v Európe Progresívne Slovensko a strana Spolu pôjdu ako koalícia aj do parlamentných volieb

Témy

Viac k osobnosti z článku

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X