Nagy a Listopadová sa stali najúspešnejšími športovcami Slovenskej plaveckej federácie

Listopadova.jpg
Slovenská plavkyňa Katarína Listopadová. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský

BRATISLAVA 9. februára (WebNoviny.sk) – Richard Nagy a Katarína Listopadová z VŠC Dukla Banská Bystrica sa stali najúspešnejšími športovcami podľa Slovenskej plaveckej federácie (SPF) za rok 2016.

Nagy obhájil minuloročný triumf, Listopadová na pomyselnom tróne nahradila Andreu Podmaníkovú. Zástupcovia SPF vyhlásili a odmenili svojich najlepších športovcov na piatkovom galavečere v bratislavskom hoteli NH Gate One. Na druhom mieste medzi ženami skončila vlaňajšia víťazka Podmaníková a tretiu priečku obsadila Karolína Hájková. Strieborná trofej v mužskej kategórii putovala do rúk Tomáša Klobučníka, na tretej pozícii sa umiestnil Marek Botík.

Jusková prvá preplávala La Manche

SPF ocenila osobnosti pri príležitosti životného jubilea, rozdala ocenenia pri príležitosti výročia založenia klubu. Súčasne zástupcovia federácie odovzdali špeciálnu cenu prezidenta SPF za mimoriadny čin v rozvoji plaveckých športov pre Zuzanu Juskovú, ktorá ako prvá preplávala slávny prieplav La Manche.

Najlepším juniorom za rok 2017 sa stal Jozef Beňo z topoľčianskeho zoskupenia Pirana Sport Club, za najúspešnejšiu juniorku vyhlásili Miroslavu Záborskú z PK STU Trnava. V kategórii Masters boli ocenení Zuzana Mimovičová a Marek Botík.

Najlepším vodnopólistom Zaťovič

V synchronizovanom plávaní bola najúspešnejšia ženská dvojica Petra Ďurišová a Diana Miškechová, najlepšou sólistkou sa stala Naďa Daabousová. Z diaľkových plavcov boli ocenili Petra Gutyana (seniori) a Mareka Pavuka (juniori).

Za najlepšieho vodnopólistu v roku 2017 vyhlásili Juraja Zaťoviča, ktorý momentálne pôsobí v gréckom PAOK Solún. Najúspešnejšia seniorka bola Emma Junasová. V FPD Slovenskom pohári družstiev 2017 sa víťazom stal Plavecký klub STU Trnava. Druhé miesto patrí Plaveckému klubu ORCA Bratislava a tretie bratislavskému klubu SPK Bratislava.

Slovenskí plavci v roku 2017 prekonali celkovo 75 národných rekordov.

Najúspešnejší športovci SPF za rok 2017:

Plávanie
Muži: 1. Richard Nagy, 2. Tomáš Klobučník, 3. Marek Botík
Ženy: 1. Katarína Listopadová, 2. Andrea Podmaníková, 3. Karolína Hájková
Masters muži: Marek Botík
Masters ženy: Zuzana Mimovičová
Junior: Jozef Beňo
Juniorka: Miroslava Záborská

Synchronizované plávanie
Sólistka: Naďa Daabousová
Pár: Petra Ďurišová, Diana Miškechová
Sólistka jun.: Natália Pivarčiová
Pár jun.: Natália Pivarčiová, Kristína Kvasňovská

Diaľkové plávanie
Seniori: Peter Gutyan
Juniori: Marek Pavuk

Vodné pólo
Muži: Juraj Zaťovič
Ženy: Emma Junasová

FPD Slovenský pohár družstiev
1. PK STU Trnava, 2. PK Orca Bratislava, 3. SPK Bratislava

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrea PodmaníkováKarolína HájkováKatarína ListopadováNada DaabousováRichard NagyTomáš KlobučníkZuzana Mimovičová