Najvyšší súd zamietol žaloby Znášika a Molnára pre nezaregistrovanie kandidatúry na prezidenta

Najvyšší súd Slovenskej republiky
Foto: ilustračné, SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 8. februára (WebNoviny.sk) – Najvyšší súd (NS) SR zamietol žaloby Jána Molnára a Radovana Znášika, ktorí sa neúspešne pokúšali zaregistrovať ako prezidentskí kandidáti.

Molnár získal podvodne

„Najvyšší súd po preskúmaní žalôb Jána M. a Radovana Z. zistil, že nie sú dôvodné a z tohto dôvodu obe žaloby zamietol,“ informovala agentúru SITA hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Predseda Národnej rady SR Andrej Danko sa rozhodol neprijať kandidatúru dôchodcu Jána Molnára na post prezidenta pre podozrenie, že podpisy pod svoju kandidatúru získal od poslancov podvodne.

Problémom Znášika je vek

Molnárovi sa síce podarilo získať podpisy od 15 poslancov, tí však tvrdia, že petičný hárok bol po ich podpise upravený. V čase podpisu totiž listina za slovom Petícia neobsahovala slová Návrh pre poslancov, takže si mysleli, že sa podpisujú ako občania, a nie ako poslanci.

Radovan Znášik zase odovzdal do Národnej rady SR petičné hárky s viac ako 17 200 podpismi občanov potrebných pre kandidatúru na prezidenta SR aj napriek tomu, že v deň konania prvého kola volieb nebude spĺňať podmienku 40 rokov veku.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoJán MolnárRadovan Znášik
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republikyNS Najvyšší súd SR