Video: Dôchodca Ján nemôže kandidovať za prezidenta, podpisy od poslancov získal podvodne

Ján Molnár, prezidentské voľby 2019 na Slovensku
Dôchodca Ján Molnár chcel kandidovať na prezidenta. Foto: SITA, reprofoto www.youtube.com - koláž WBN.

BRATISLAVA 31. januára (WebNoviny.sk) – Predseda Národnej rady SR Andrej Danko sa rozhodol neprijať kandidatúru dôchodcu Jána Molnára na post prezidenta pre podozrenie, že podpisy pod svoju kandidatúru získal od poslancov podvodne.

Ako informoval Dankov hovorca Tomáš Kostelník, Molnárovi sa síce podarilo získať podpisy od 15 poslancov, tí však tvrdia, že petičný hárok bol po ich podpise upravený.

Rozhodnutie Danka o odmietnutí kandidatúry

V čase podpisu totiž listina za slovom Petícia neobsahovala slová Návrh pre poslancov, takže si mysleli, že sa podpisujú ako občania, a nie ako poslanci.

“Vzhľadom na závažnosť predmetného tvrdenia predseda NR SR Andrej Danko rozhodol o odmietnutí prijatia kandidatúry s tým, že dotknutého účastníka upozornil, že pokiaľ sú jeho práva dotknuté, môže podať opravný prostriedok na Najvyšší súd SR,” uviedol vo vyhlásení Kostelník.

Podpisy zbieral v parlamente vlani

Dôchodca Molnár sa do parlamentu dostal vlani počas dní otvorených dverí. Poslancov vtedy údajne požiadal, aby sa mu podpísali na občiansku petíciu na prezidentskú kandidatúru.

Minulý týždeň však priniesol do podateľne NR SR tlačivo určené pre kandidátov s podporou poslancov. Medzi podpísanými poslancami je väčšina z Ľudovej strany Naše Slovensko, ale aj z hnutia Sme rodina, OĽaNO, strany Smer-SD, ako aj niekoľkí nezaradení poslanci.

https://www.youtube.com/watch?v=qteoeKbQUgQ;feature=youtu.be

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoJán Molnár