Najvyššiu vežu v Európskej únii postavia Slováci

Varso Place,
Foto: www.hbreavis.com

Medzinárodná developerská spoločnosť HB Reavis oznámila, že zahájila stavbu Varso Place. Ide o odvážny projekt kancelárskeho komplexu v centre Varšavy, ktorý bude vysoký 310 m. Tak sa zaradí medzi najvyššie budovy v Európe a bude najvyššou vežou v Poľsku.

Komplex je zložený z dvoch častí. Prvou je veža s výškou 230 metrov, ktorá sa po inštalovaní 80 metrovej antény predĺži na 310 metrov, čím prekoná najvyššiu stavbu v Európskej únii. Tou je v súčasnosti londýnsky The Shard, ktorý meria 306 metrov.

Varso Place,
Foto: www.hbreavis.com

Varso Place je exponát 53 podlažnej kancelárskej veže navrhnutý renomovaným architektonickým ateliérom Foster + Partners v spolupráci s Hermanowicz Rewski Architects. Vyrastie na rohu varšavských ulíc Chmielna a Jána Pavla II. oproti nákupnému centru Zlote Tarasy a centrálnej železničnej stanici.

Varso Place, najvyššia budova
Foto: www.hbreavis.com

Generálnym dodávateľom Varso Place je spomínaná spoločnosť HB Reavis, ktorá je súčasťou HB Reavis Group. Ide o pôvodom slovenskú developerskú skupinu. „Sme hrdí na to, že naša vlajková loď vo Varšave spojí realitné skúsenosti HB Reavis a inovatívny dizajn svetoznámeho štúdia Foster + Partners v spolupráci s Hermanowicz Rewski Architects. Sme presvedčení, že Varso Place bude výnimočným cieľom, novým centrom pre miestny a medzinárodný biznis i trávenie voľného času v Poľsku,“ hovorí Pavel Trenka z CEO spoločnosti HB Reavis.

Varso Place
Stavebné práce na projekte Varso Place už začali v decembri 2016. Foto: www.skyscrapercity.com

Stavebné práce začali v decembri 2016. Dokončenie je plánované na rok 2020.

www.hbreavis.com

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom