NAKA plánuje opätovný výsluch bývalého policajta, ktorý údajne sledoval Matoviča i Lipšica

NAKA, polícia SR, Dunajská Streda
Okrem vyšetrovateľa mal potvrdil nátlak na zničenie nahrávok aj jeho nadriadený. Foto: ilustračné, facebook.com/policiaslovakia

Národná kriminálna agentúra (NAKA) plánuje opätovný výsluch bývalého policajta Milana Žáčika, ktorý v minulosti údajne sledoval terajšieho predsedu vlády Igora Matoviča (OĽaNO) či špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica. Informáciu priniesol spravodajský portál televízie Joj noviny.sk.

Bývalý policajt patril do skupiny sledovateľov, ktorú podľa obvinenia polície mali úkolovať vtedajší šéf polície Tibor Gašpar, vtedajší šéf NAKA Peter Hraško a exšéf protikorupčnej jednotky Robert Krajmer. Úlohou skupiny bolo sledovať politikov, údajne na pokyn nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra.

Milan Žáčik sa pre televíziu k sledovaniu Matoviča a Lipšica priznal. Okrem sledovania politikov mal byť bývalý policajt známy tým, ktorý v kauze okolo trenčianskeho podniku Fatima zapisoval zmenenú výpoveď Michala Vidu. Ten svoju pôvodnú výpoveď zmenil v prospech bývalej štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej, ktorá je v kauze Fatima obvinená z marenia spravodlivosti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel LipšicIgor MatovičMilan ŽáčikMonika JankovskáNorbert BödörPeter HraškoRóbert KrajmerTibor Gašpar
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúra