NAKA počas akcie Judáš zadržala aj „tajných“ z SIS, obvinený je aj bývalý policajný prezident Lučanský

LUČANSKÝ: Vyjadrenie k odstúpeniu z funkcie
Bývalý prezident policajného zboru Milan Lučanský. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel
  • aktualizované 2. decembra, 12:16

Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila osem osôb v rámci akcie Judáš. Trestná činnosť sa týka najmä korupcie.

Polícia hovorí o minimálne ôsmich skutkoch

Jedna osoba je obvinená aj z ohrozovania dôvernej a vyhradenej skutočnosti, vydierania a jedna osoba je obvinená aj zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny.

Informoval o tom hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. „Ide o osoby, ktoré v minulosti pôsobili, a niektoré stále aj pôsobia, vo vysokých funkciách Policajného zboru, SIS a Kriminálneho úradu finančnej správy,” priblížila polícia.

Podľa vyšetrovateľa sa trestnej činnosti mali dopúšťať dlhodobo a minimálne v ôsmich skutkoch. „Zatiaľ sme zadržali šesť osôb a od rána pokračujú procesné úkony. Viac informácií poskytneme, keď to procesná situácia dovolí,” doplnila polícia.

Zadržali aj viacerých bývalých policajtov

Policajti mali v stredu v skorých ranných hodinách zadržať aj Jozefa Reháka. Informuje o tom spravodajský portál noviny.sk, ktorému to potvrdili dva nezávislé zdroje. Ide o bývalého riaditeľa Úradu zvláštnych policajných činností Ministerstva vnútra SR. Podľa dostupných informácií sa razia uskutočnila v dome Jozefa Reháka v Šali.

Ďalšie informácie spomínaného portálu hovoria o zadržaní vysokopostaveného príslušníka Slovenskej informačnej služby (SIS). Polícia mala tiež zadržať viacerých bývalých policajtov Krajského policajného riaditeľstva v Bratislave.

Polícia podľa Denníka N zatkla aj bývalého šéfa kontrarozviedky SIS Petra Gašparoviča. V SIS pracoval ešte donedávna. Spravodajský portál píše aj o obvinení bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského. Ten je momentálne na ceste na Slovensko z Chorvátska. S políciou sa mal podľa denníka dohodnúť, že sa sám dostaví na výsluch.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Milan LučanskýPeter Gašparovič
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SRNAKA Národná kriminálna agentúraSIS Slovenská informačná služba