Arriva mení trasovanie liniek v Bratislavskom kraji, zmena sa dotkne autobusov zo smerov Pezinok či Senec

Autobus, Arriva

Nový dopravca v Bratislavskom kraji spoločnosť Arriva chce zlepšiť obslužnosť v regióne zmenou trasovania vybraných liniek.

Informuje o tom Integrovaný dopravný systém v Bratislavskom kraji (IDS BK) na svojej webovej stránke. Zmena trasovania platí od pondelka a dotkne sa autobusových liniek zo smerov Pezinok, Senec, Šamorín aj Malacky.

Nahradia sa spoje linky 215

Ako uvádza IDS BK, od pondelka expresné linky 205 a 209 nebudú premávať po diaľnici, ale spoje pôjdu cez Stupavu s obsluhou všetkých zastávok s cieľom posilnenia smeru Stupava – Bratislava. Spoje linky 250 do a z Malaciek budú premávať cez Gajary.

„Spoje liniek 219 a 245 budú premávať cez Marianku čím nahradia nepremávajúce spoje linky 215,“ vysvetľuje IDS BK. Spoje linky 275 budú premávať cez Malé Leváre, čím nahradia nepremávajúce spoje linky 265.

Expresná linka 609 nepôjde cez diaľnicu

Expresná linka 506 bude zastavovať na všetkých zastávkach na trase, čím sa posilní smer Bratislava – Pezinok – Modra. Expresná linka 605 do Senca nebude premávať po diaľnici, ale pôjde cez Ivanku pri Dunaji a Bernolákovo s obsluhou všetkých zastávok na trase.

„Expresná linka 609 nebude premávať po diaľnici, ale pôjde cez Senec a Bernolákovo s obsluhou všetkých zastávok na trase,“ uvádza IDS BK. Linka 727 bude premávať cez Kalinkovo a Hamuliakovo, čím nahradí nepremávajúce spoje linky 737. Linka 740 bude premávať cez Vlky, čím nahradí nepremávajúce spoje linky 720.

Problémy nového dopravcu

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) podpísal zmluvu s novým dopravcom na 10 rokov za viac ako 330 miliónov eur. Od začiatku prevádzky 15. novembra bojuje Arriva s nedostatkom vodičov, čo sa odrazilo na výpadku spojov, najmä zo smerov Pezinok a Senec.

Dopravca dostal od BSK ultimátum na vyriešenie situácie do konca tohto týždňa, v opačnom prípade ho neminú vysoké zmluvné sankcie. Arriva sa snaží riešiť situáciu s chýbajúcimi vodičmi napríklad aj zvýšením náborového príspevku na 4-tisíc eur či zamestnaním vodičov z Ukrajiny.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Arriva