Autobus do Rajky už nebude obnovený, cestujúci z Bratislavy môžu využiť vlaky

Autobus, Dopravný podnik Bratislava
Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel

Medzinárodný autobus 801 medzi bratislavskými Rusovcami a maďarskou Rajkou, ktorý pre uzavretie hraníc nepremáva od jesene minulého roka, nebude obnovený. Na sociálnej sieti o tom informuje Dopravný podnik Bratislava (DPB).

Tržby nepokryli náklady

„Hoci sa nám s linkou 801 lúči ťažko, jej prevádzka bola pre DPB veľmi stratová a dlhodobo neudržateľná. Namiesto nej bude možné cestovať vlakmi linky S8, ktoré premávajú po trase Rajka – Rusovce – Petržalka,“ uvádza dopravný podnik.

„Linku sme prevádzkovali na komerčnom základe, teda nebola zahrnutá vo výkonoch vo verejnom záujme, ktoré si objednáva hlavné mesto. Komerčný úspech však táto linka nemala a tržby z cestovných lístkov nepokryli jej náklady,“ vysvetlil dopravca.

Spojenie s Rajkou bude vlakmi

V Bratislave financuje celú prevádzku MHD pre svojich obyvateľov z drvivej väčšiny hlavné mesto. „Keďže ale Rajka nie je mestskou časťou Bratislavy, dokonca sa ani nenachádza na území Slovenska, nie je možné, aby dopravu obyvateľov iných štátov finančne znášali obyvatelia Bratislavy,“ doplnil DPB.

Spojenie do Rajky zostane zachované pomocou vlakov. „Dúfame, že si potrebu kvalitného autobusového spojenia uvedomia aj kompetentní, ktorí začnú vzniknutú situáciu riešiť,“ uzavrel dopravný podnik.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie DPB Dopravný podnik Bratislava