Autobusoví dopravcovia môžu opäť žiadať o pomoc, Doležal ich vyzýva, aby tak nerobili na poslednú chvíľu

Autobus, zájazd Odhadovaná hodnota zákazky 420 779 050,76 eura bez dane z pridanej hodnoty.
Foto: ilustračné, Getty images

Ministerstvo dopravy a výstavby opätovne otvára schému minimálnej pomoci pre prevádzkovateľov medzinárodnej pravidelnej autobusovej dopravy a príležitostnej – zájazdovej dopravy.

Ide o opravnú výzvu za obdobie od 1. septembra 2021 do 31. decembra 2021 pre tých, ktorí mali žiadosť zamietnutú z dôvodu chyby alebo ju nestihli včas podať.

Ďalšia opravná výzva nebude

Informoval o tom v pondelok riaditeľ odboru komunikácie ministerstva dopravy a poradca ministra Ivan Rudolf.

Podnikatelia môžu posielať žiadosti od pondelka 6. júna do piatku 17. júna 2022. „Chcel by som vyzvať žiadateľov, aby svoje žiadosti aj v tomto prípade nepodávali na poslednú chvíľu tak, ako to bolo pri predchádzajúcich výzvach a nezabudli si ju pred jej samotným podaním aj viackrát skontrolovať, nakoľko už ďalšia opravná výzva pre toto obdobie nebude,“ upozornil minister dopravy Andrej Doležal (nom. Sme rodina).

Výzva je určená pre tých prevádzkovateľov medzinárodnej pravidelnej autobusovej dopravy a pre prevádzkovateľov príležitostnej – zájazdovej dopravy, ktorým poklesli tržby oproti referenčnému obdobiu minimálne o 30 %. Pokles tržieb sa porovnáva s rovnakými mesiacmi v roku 2019.

Maximum je dvestotisíc eur

Výzva bude primárne zameraná na tých, ktorí podali svoju žiadosť o finančný príspevok nesprávne a žiadosť im bola v zmysle stanovených podmienok schémy minimálnej pomoci zamietnutá.

„Chceme im umožniť tieto chyby opraviť a podať žiadosť nanovo. Myslíme, samozrejme, aj na tých, ktorí svoju žiadosť nepodali v termíne,“ uviedol generálny riaditeľ sekcie cestnej dopravy a pozemných komunikácií na ministerstve dopravy Peter Tvrdoň. Maximálna výška príspevku je súhrnne do 200-tisíc eur.

Viac informácií o tejto schéme pomoci je na: https://www.mindop.sk/schema-pomoci/schema-minimalnej-pomoci-pre-oblast-cestnej-dopravy-49392

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DoležalPeter Tvrdoň
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SR