Banská Bystrica pripravuje ďalšie obmedzenia, práce na ceste ovplyvnia aj trolejbusovú dopravu

Oprava vytlky cesty kosice

Okrem dopravných obmedzení súvisiacich so stavebnými prácami na protipovodňovej ochrane mesta Banská Bystrica popri rieke Hron čakajú obyvateľov aj návštevníkov ďalšie obmedzenia.

Ako informovala hovorkyňa primátora Zdenka Marhefková, asfaltovanie je plánované v mestskej časti Podlavice a na Partizánskej ceste, kde práce ovplyvnia aj trolejbusovú dopravu. Na budúci týždeň bude tiež nutné uzatvoriť starý provizórny most v Iliaši.

„Po rekonštrukcii Hornej ulice a ulice Československej armády pokračujú stavebné práce na Partizánskej ceste. V závere týždňa a počas soboty je plánované asfaltovanie, ktoré vylúči na istý čas trolejbusovú dopravu z trasy Námestie slobody, Partizánska cesta a ul. 29. augusta,“ uviedla hovorkyňa s tým, že trolejbusy budú presmerované na cestu I/66 na približne štyri hodiny a vynechané budú tri zastávky.

MHD bude fungovať bez obmedzenia

V mestskej časti Podlavice budú v stredu 28. júla asfaltovať Bukovú ulicu na konci pri otočke autobusov, takže na jeden deň bude táto zastávka zrušená. Gaštanovú ulicu budú asfaltovať v stredu 28. a tiež vo štvrtok 29. júla.

„Obyvateľov čakajú len krátkodobé obmedzenia na bočných vjazdoch na Limbovú a Javorovú ulicu. Mestská hromadná doprava bude fungovať bez obmedzenia,“ doplnila Marhefková.

Práce na výstavbe mosta pokročili

Práce na výstavbe nového mosta v mestskej časti Iliaš pokročili a dostali sa do fázy, keď je opätovne potrebné úplne uzatvoriť starý provizórny most, ktorý slúži v novej polohe ako dočasná obchádzková trasa.

„Z dôvodu osádzania nosnej konštrukcie nového obojsmerného mosta bude uzatvorený v dňoch od 5. augusta od 7:00 do 7. augusta,“ konkretizovala hovorkyňa a dodala, že obyvateľom na prejazd poslúži poľná cesta v smere na Vlkanovú. Starý most bude opäť sprejazdnený 8. augusta.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom