Bratislava by mohla mať opäť letecké spojenie s Moskvou, veľký záujem je aj o lety do Petrohradu

Wizz Air
V rezervačnom systéme spoločnosti Wizz Air sú aktuálne lety v predaji od 27. marca 2022 s frekvenciou päť letov týždenne. Foto: www.facebook.com

Bratislava by mohla mať opäť pravidelné letecké spojenie s Moskvou a nová priama linka by mala slovenskú metropolu spájať s Petrohradom. Letisko M. R. Štefánika v Bratislave pre agentúru SITA v utorok uviedlo, že zatiaľ nemá žiadne potvrdené informácie od dopravcov o uvedených leteckých spojeniach.

V súvislosti s uvoľňovaním protiepidemických opatrení v Rusku o obnove letov aj so Slovenskom informovali ruské médiá.

 „Od dopravcov sme doteraz disponovali iba informáciou, že obnovu letov plánujú od roku 2022. Letisko bude akékoľvek informácie o obnovení týchto liniek komunikovať tlačovou správou,“ uviedol hovorca bratislavského letiska Matúš Hrabovský.

Záujem o Moskvu bol enormný

Pravidelnú linku medzi Bratislavou a Moskvou pred pandémiou už prevádzkovala ruská spoločnosť Pobeda a nové spojenie s Petrohradom plánoval Wizz Air od júna minulého roka, ale zastavenie medzinárodných letov pre opatrenia proti koronavírusu tomu zabránili.

Podľa profilu Slovak & Czech International Airports na sociálnej sieti Wizz Air opäť prehodnotil plány a štart liniek do Petrohradu, ale aj Odesy preložil na koniec marca 2022.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Matúš Hrabovský
Firmy a inštitúcie Letisko M. R. ŠtefánikaPobedaWizz Air