Britské letecké spoločnosti a letiská vyzývajú na zrušenie testovania cestujúcich na COVID-19

lietadlo
Foto: ilustračné, Getty images

Britské letecké firmy a letiská vyzvali na zrušenie testovania cestujúcich na ochorenie COVID-19 s odôvodnením, že to nebude mať reálny vplyv na šírenie variantu omikron vo Veľkej Británii.

Výzva zo strany Združenia britských leteckých spoločností Airlines UK a skupiny Manchester Airports Group prevádzkujúcej letiská Manchester, Londýn Stanstead a East Midlands prichádza po nedávnom zverejnení údajov o tom, že pred Vianocami bol každý 25. človek v Anglicku infikovaný koronavírusom. Informuje o tom portál news.sky.com.

Úplne zaočkovaní ľudia prichádzajúci letecky do Británie si musia v súčasnosti urobiť test pred cestou a ďalší po príchode a následne zostať v izolácii až kým nedostanú jeho výsledok.

Tí, ktorí nie sú úplne vakcinovaní, musia po príchode zostať v izolácii 10 dní.

Airlines UK a Manchester Airports Group uviedli, že podľa výskumu konzultačnej firmy Oxera a analytickej spoločnosti Edge Health, ktorý si objednali, by zrušenie všetkých protipandemických požiadaviek pri cestovaní medzinárodnou leteckou dopravou tento mesiac nemalo vplyv na šírenie variantu omikron vo Veľkej Británii.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom