Doležal navrhol prijať pre cestujúcich z tretích krajín okamžité opatrenia, dôvodom je nový koronavírus v Afrike

Andrej Doležal
Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal. Foto: archívne, SITA/Jana Birošová

Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nom. Sme rodina) v piatok navrhol predsedovi vlády a príslušným rezortným kolegom prijať okamžité opatrenia pre cestujúcich, ktorí prichádzajú na Slovensko z tretích krajín.

Viac o téme: Koronavírus

Urobil tak v súvislosti s novým variantom koronavírusu, ktorý sa objavil v niektorých štátoch Afriky, informovalo o tom ministerstvo dopravy a výstavby.

„Pán premiér ma v tejto myšlienke podporil a zároveň informoval, že o tejto téme už komunikoval aj s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyen,informoval Doležal na sociálnej sieti. „Podľa prvotných výsledkov identifikovali nový variant koronavírusu, ktorý svojím vysokým počtom mutácií vyvoláva obavy vo vedeckej komunite,“uviedol minister dopravy.

Podľa Doležala sa preto zaoberajú riešením, že by pre občanov, ktorí sa vracajú a budú vracať z krajín Afriky a na Slovensko sa môžu dostať nepriamo z iných krajín, zaviedli určitú formu izolácie či karantény.

„Cieľom je čo najrýchlejšie predísť tomu, aby sa k nám nový variant vírusu dostal,“ dodal Doležal s tým, že všetky podrobnosti oznámia v najbližšom čase.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Andrej DoležalEduard HegerUrsula von der Leyenová