Doležal odvolal riaditeľku Slovenskej správy ciest, očakával od nej väčší výkon

Andrej Doležal
Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

Minister dopravy Andrej Doležal odvolal generálnu riaditeľku Slovenskej správy ciest (SSC) Martinu Tvrdoňovú, ktorá bola vo svojej funkcii približne rok. Ako vyhlásil počas online diskusie minister Doležal, ide o jeho manažérske rozhodnutie, keďže od šéfky SSC očakával väčší výkon a dosiahnutie väčších zmien, ktoré bolo potrebné urobiť.

Doležalovi prekážala aj slabá komunikácia s verejnosťou či samosprávami. Vedením SSC dočasne poveril Ivana Rybárika, ktorý bol doteraz v pozícii investičného riaditeľa. Podľa ministra Doležala nasledovať bude výberové konanie.

Minister dopravy Andrej Doležal pre agentúru SITA pripustil aj možnosť spojenia SSC s Národnou diaľničnou spoločnosťou (NDS) v budúcnosti, a to napriek tomu, že ide o dve rôzne formy spoločností. Malo by to však podľa neho priniesť vyššiu efektivitu aj väčšie výkony, ktoré sú v prípade SSC aktuálne slabé.

Môžu za to aj obmedzené finančné prostriedky a nedostatok zamestnancov. Doležal však verí, že SSC zvládne koordináciu opráv ciest I. triedy, na ktorú má isť celkovo 200 miliónov eur. Projekt potrvá štyri roky, pričom tento rok sú naplánované veľkoplošné opravy ciest za 50 miliónov eur.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DoležalMartina Tvrdoňová
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SRNDS Národná diaľničná spoločnosťSSC Slovenská správa ciest