Dopravné obmedzenia pod Strečnom by mali byť posledné, vodiči môžu využiť obchádzkovú trasu

Strečno
Foto: ilustračné, SITA/Milo Fabian.

Vodiči prechádzajúci cestou I/18 pod Strečnom sa počas nadchádzajúceho víkendu musia pripraviť na dopravné obmedzenia. Lesy Slovenskej republiky, š. p. by po dvoch zrušených víkendových termínoch na letecký zvoz dreva pomocou vrtuľníkov mali konečne dokončiť práce súvisiace s odvozom vyťaženej kalamitnej drevnej hmoty zo svahov nad cestou.

Polícia bude cestu uzatvárať

Krajská polícia už informovala, že vzhľadom na predpoveď počasia je predpoklad ukončenia všetkých prác s tým, že vrtuľníky s drevom budú lietať podľa plánovaného harmonogramu a polícia bude cestu priebežne uzatvárať.

Podobne ako pri predchádzajúcich dopravných uzáverách budú policajti uzatvárať cestu obojsmerne v polhodinových intervaloch. Podľa zverejneného harmonogramu sa začne sobotňajšia uzávierka o 7:45 a trvať bude do 15:30.

Cesta bude prejazdná v intervaloch 8:30 – 9:00, 9:30 – 10:00 atď. V nedeľu polícia opäť cestu obojsmerne uzavrie ráno o 7:45, pričom práce by mali ukončiť o 11:30.

Obchádzková trasa

Práce pri odvoze dreva a následne aj plán uzávierok môže ovplyvniť náhla nepriazeň počasia alebo ranná hmla, a preto by vodiči mali pred cestou aj počas nej sledovať aktuálne dopravné informácie.

Polícia zároveň upozorňuje vodičov osobných motorových vozidiel na možnosť využitia obchádzkovej trasy cez Terchovú – Zázrivú – Kraľovany.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Lesy SRPolicajný zbor SR