Košická MHD bude počas návštevy pápeža zadarmo, pozor si však dajte na upravené trasy

Košice, autobus
Foto: archívne, SITA/Ivan Fleischer

Počas návštevy pápeža 14. septembra v Košiciach bude MHD v meste s výnimkou nočných liniek zadarmo. Cestujúci sa musia pripraviť aj na niekoľko zmien v hromadnej doprave. Informovala o tom Vladimíra Petrušová z Dopravného podniku mesta Košice.

Od pondelka 13. septembra od 06:00 do stredy 15. septembra do 06:00 bude linka číslo 14 premávať po upravenej trase v úseku Železničná zastávka Ťahanovce – Mier – Okresný úrad– za zastávkou doprava na Urbánkovu – priamo po Urbánkovej – na konci ulice doprava na Čermeľskú cestu – Letecká – ďalej po svojej štandardnej trase a v úseku Horný Bankov/Jahodná/Alpinka – Čermeľ – Letecká – za zastávkou na Urbánkovu – priamo po Urbánkovej – Okresný úrad – ďalej po svojej štandardnej trase. Zastávka Havlíčkova nebude obsluhovaná.

Prepravu zabezpečia kyvadlovou dopravou

Spoje MHD budú premávať podľa cestovných poriadkov v režime školské prázdniny. Na zabezpečenie prepravy návštevníkov podujatí s pápežom Františkom bude slúžiť kyvadlová doprava.

Viac o téme: Návšteva pápeža Františka na Slovensku

Autobusová linka A: Sofijská záchytné parkovisko pri METRE – Okresný úrad – Luník IX, rázcestie – OC Optima a späť. Autobusová linka B: Trolejbusová záchytné parkovisko priamo v Garáži Hornádska – Tesco, Trolejbusová– Okresný úrad – Luník IX, rázcestie – OC Optima a späť. Električková linka C: OC Optima – Moldavská, obchodné centrá – Havlíčkova a späť. Električková linka č.2 bude premávať vo svojej pôvodnej trase v posilnenom režime.

Dve linky prerušia

Linky smerujúce na Luník IX budú premávať v čase od 08:00 do 14:00 a následne od 17:00 do 20:00, linky smerujúce na Okresný úrad / Havlíčkovu budú premávať v čase od 08:00 do 15:00 a následne od 18:00 do 22:00.

Linka č.11 bude premávať v utorok 14. septembra od 08:00 do 14:00 v posilnenom 30-minútovom intervale na trase: Staničné námestie – Senný trh – Námestie osloboditeľov – Námestie osloboditeľov – Krajský súd – SOŠ automobilová – Moldavská, obchodné centrá – Luník IX a späť. V utorok 14. septembra bude prerušená prevádzka na linke č.23 od 08:00 do 10:00 a následne od 15:30 do 18:00.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimíra Petrušová
Firmy a inštitúcie DPMK Dopravný podnik mesta Košice