Mestská hromadná doprava v Košiciach bude počas pracovných dní premávať ako cez víkendy

DPMK, autobus, Košice
Foto: ilustračné, SITA/Ivan Fleischer

Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) mení od pondelka 11. januára cestovné poriadky mestskej hromadnej dopravy (MHD). Linky budú premávať ako cez víkendy s výnimkou niektorých spojov, ktoré budú mať najmä v špičke špeciálne upravené cestovné poriadky. Informovala o tom Vladimíra Petrušová z DPMK.

Výnimky pre priemyselné firmy

„Vzhľadom na súčasný nepriaznivý vývoj epidemiologickej situácie a vládou prijaté opatrenie obmedzujúce pohyb osôb bude od pondelka 11. januára až do odvolania premávka liniek MHD zabezpečená v režime Voľné dni, to znamená podľa cestovných poriadkov platných cez soboty, nedele a štátne sviatky. Výnimkou budú niektoré linky, ktoré budú mať najmä v špičke špeciálne upravené cestovné poriadky,“ uviedla Petrušová.

Výnimkou sú linky R, RA a 23, ktoré zabezpečia rozvoz na všetky pracovné zmeny v spoločnostiach v priemyselnom parku pri letisku a v spoločnosti U. S. Steel Košice podľa cestovných poriadkov platných v režime „Pracovné dni“.

Nočné linky v obmedzenom režime

Linka R4 bude naďalej premávať v režime „Pracovné dni – školské prázdniny“ a na linke 25 budú zachované posilové spoje pre výrobnú spoločnosť.

Nočné linky N1 – N7 premávajú naďalej v obmedzenom režime, ktorý je v platnosti od 19. decembra. Kompletné cestovné poriadky všetkých liniek sú k dispozícii na stránke https://www.dpmk.sk/cp. V prípade potreby je cestujúcim k dispozícii aj nonstop infolinka DPMK.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimíra Petrušová
Firmy a inštitúcie DPMK Dopravný podnik mesta Košice