Ministerstvo dopravy očakáva z fondu obnovy takmer miliardu eur, najviac má ísť na železnice

stavba železnice, železnica
Foto: ilustračné, Getty Images

Ministerstvo dopravy a výstavby očakáva z fondu obnovy 600 miliónov eur do železničnej infraštruktúry, 100 miliónov eur na cyklodopravu a 200 miliónov eur na obnovu verejných historických a pamiatkovo chránených budov s cieľom zvýšiť ich energetickú efektivitu.

V komponente obnovy verejných historických a pamiatkovo chránených budov vidí rezort dopravy a výstavby aj potenciál obnovy vybraných železničných staníc, ktoré sú často v katastrofálnom stave.

Ako dodal pre agentúru SITA Ivan Rudolf, poradca ministra dopravy a výstavby pre strategickú a krízovú komunikáciu, vzhľadom na ich historickú a architektonickú hodnotu je ich obnova investične náročná.

Ministerstvo dopravy a výstavby zároveň pripomína, že z fondu obnovy sa má využiť 50 miliónov aj na podporu elektromobility. Z týchto prostriedkov bude možné podľa rezortu realizovať investície do ekologickej hromadnej dopravy. „To, koľko a na aký účel dostaneme, závisí od rozhodnutia Európskej komisie, ktorá bude mať posledné slovo,“ dodal Ivan Rudolf.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan Rudolf
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SR