Ministerstvo kultúry nemôže rozhodovať o osude budúcej električkovej trate pred budovou SND

Slovenské národné divadlo
Slovenské národné divadlo (SND). Foto: archívne, SITA/Marko Erd

Ministerstvo kultúry nemôže rozhodovať o osude električkovej trate, ktorá má viesť pred Slovenským národným divadlom (SND), uviedol to Pavol Čorba z kancelárie ministra rezortu kultúry.

Ministerstvo však chce chrániť záujmy umeleckej obce i divákov a čo najviac obmedziť negatívne vplyvy na umeleckú tvorbu a prevádzku objektu divadla.

„Je úlohou a záujmom vedenia SND, aby vyrokovalo s mestom také riešenie, ktoré nebude brániť rozvoju dopravného systému v tejto dynamicky sa rozvíjajúcej časti hlavného mesta SR a zároveň nebude mať negatívny vplyv na činnosť SND,“ vysvetlil Čorba.

Ministerstvo kultúry takto reaguje na prezentáciu primátora Matúša Valla, ktorý nedávno predstavil štyri varianty riešenia električkovej trate v tzv. Novom centre Bratislavy.

Mesto na základe analýzy uprednostňuje variantu, že električková trať by mala ísť popred divadlo SND s tým, že v tejto oblasti by malo byť aplikované obmedzenie na 10 kilometrovú rýchlosť, a mesto je ochotné sa počas veľkých podujatí dohodnúť, že bude električková doprava vylúčená.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Matúš ValloPavol Čorba
Firmy a inštitúcie MK Ministerstvo kultúry SR