Most cez Váh v Hlohovci idú rekonštruovať, pre nákladnú dopravu bude uzavretý

zákaz vjazdu, kamióny
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Most cez Váh v Hlohovci bude od pondelka 12. augusta uzavretý pre nákladnú dopravu nad 12 ton. Dôvodom je havarijný stav vyše päťdesiatročného mosta.

Výnimku budú mať autobusy a vozidlá cestárov a smetiarov. Informoval o tom riaditeľ Správy a údržby ciest Trnavského samosprávneho kraja Dalibor Trebichalský.

Obchádzkové trasy

Vodiči kamiónov budú musieť použiť obchádzkové trasy. Kratšia, v dĺžke 61 kilometrov, vedie po diaľnici D1 a rýchlostnej komunikácii R1, treba na ňu diaľničnú známku. Dlhšia, severná obchádzková trasa, vedie mimo spoplatnených ciest.

Trnavský samosprávny kraj momentálne pripravuje komplexnú rekonštrukciu mosta vrátane jeho spevnenia a rozšírenia. Ťah Hlohovcom by podľa predsedu Trnavského samosprávneho kraja Jozefa Viskupiča mali zlepšiť aj úpravy štyroch kruhových križovatiek. Predpokladaný termín na tieto práce sú roky 2020 a 2021.

Zrútenie mosta nehrozí

O havarijnom stave mosta informovali už v polovici júna župan Viskupič a primátor Hlohovca Miroslav Kollár. Viskupič vtedy ubezpečil, že napriek havarijnému stavu mosta po vylúčení ťažkej dopravy nehrozí jeho zrútenie.

Most sa nachádza na ceste II/513 na okraji Hlohovca. Je takmer 350 metrov dlhý a 11,5 metra široký. Postavili ho v rokoch 1962 – 1964. Terajší havarijný stav je podľa Trebichalského dôsledkom jeho veku, ako aj intenzity dopravy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef ViskupičMiroslav Kollár
Firmy a inštitúcie Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho krajaTTSK Trnavský samosprávny kraj (VÚC)