Most v Strážskom na pár dní uzavrú pre rekonštrukciu, prejsť po ňom budú môcť len chodci

Uzávierka most,a  Strážske
Most v Strážskom uzavrú. Foto: FB www.facebook.com

Košický samosprávny kraj (KSK) uzavrie od 11. do 14. augusta most cez rieku Laborec zo Strážskeho do Krivoštian.

Dôvodom je finalizácia hydroizolačnych prác a pokládka asfaltu. Informovala o tom hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.

Most bude uzavretý aj počas zaťažovacej skúšky

V posledných týždňoch prebiehala pokládka časti nosníkov aj nového zábradlia, odstránilo sa dočasné premostenie a premávka bola presmerovaná na novú konštrukciu mosta.

„Dobrou správou je, že most čaká posledná betonáž, ktorou sa zhotoví ľavý rímsový chodník. Počas štvordňovej uzávierky budeme na stavenisku realizovať prípravné práce pre pokládku asfaltu. Osadíme a skompletizujeme odvodňovacie a izolačné systémy, dôjde aj k pokládke asfaltových vrstiev či demontáži konzolového debnenia rímsového chodníka. Ak pôjde všetko podľa plánu, 19. augusta budeme na moste realizovať zaťažovaciu skúšku, kedy most zaťaží niekoľko plne naložených nákladných vozidiel. V čase realizácie zaťažovacej skúšky bude most pre dopravu opäť úplne uzavretý,“ informoval predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Po moste budú môcť prejsť len chodci

V čase uzávierky prejdú mostom cez rieku Laborec len chodci, a to za prísnych bezpečnostných opatrení, pričom na ich pohyb aj reguláciu budú dohliadať pracovníci stavby.

Košický samosprávny kraj v spolupráci so zmluvnými autobusovými dopravcami zabezpečí počas týchto dní odvoz kyvadlovou dopravou. Cestujúci však budú musieť prejsť mostom peši. Vodiči môžu využiť obchádzkovú trasu v smere od Zbudze cez Michalovce.

Opätovné sprejazdnenie mosta je plánované 14. augusta po 19:00 hodine. Rekonštrukcia mosta by mala byť ukončená do konca roka.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anna TerezkováRastislav Trnka
Firmy a inštitúcie KSK Košický samosprávny kraj (VÚC)