Návšteva pápeža prinesie dopravné obmedzenia, mesto Šaštín – Stráže uzatvoria

pápež František
Pápež František. Foto: archívne, SITA/AP

V súvislosti s návštevou pápeža Františka v Šaštíne – Strážach je potrebné rátať s dopravnými obmedzeniami v samotnom pútnickom meste, ale aj na diaľnici D2. Mesto Šaštín – Stráže bude podľa hovorkyne Prezídia Policajného zboru Denisy Bárdyovej uzatvorené v utorok 14. septembra približne od 16:00.

Záchytné parkoviská otvoria deň vopred

Vstup do mesta bude umožnený ľuďom, ktorí v meste bývajú alebo pracujú, organizátorom a návštevníkom stretnutia so Svätým Otcom. Diaľnica D2 v smere do Českej republiky bude uzavretá 15. septembra od 7:00 do 13:00, v smere od Českej republiky od 11:00 do 13:00.

Záchytné parkoviská budú otvorené 14. septembra od 18:00. Samotné sektory na mieste konania svätej omše na poli za mestom budú otvorené od 22:00.

Uvedené časy sú orientačné, môžu sa operatívne meniť podľa programu. Verejnosť vyzývame, aby zvážili svoj presun v uvedených časoch a na miestach, počas ktorých budú dopravné obmedzenia, v opačnom prípade budú musieť počítať so zdržaním,“ informovala ďalej Bárdyová. Pápež František v stredu 15. septembra návštevou Šaštína ukončí svoju pastoračnú návštevu Slovenska.

Čakali desaťnásobne viac ľudí

Polícia bude mať podľa trnavského krajského policajného riaditeľa Patrika Kupca v Šaštíne k dispozícii 1600 policajtov v troch zmenách. Spoluprácu prisľúbila aj polícia z Českej republiky. Kupec pripustil, že počet nasadených policajtov môže byť nakoniec nižší, pretože zatiaľ sa do Šaštína zaregistrovalo výrazne menej ľudí, ako sa pôvodne predpokladalo.

Poslancov Trnavského samosprávneho kraja na ich dnešnom rokovaní informoval, že zatiaľ je do Šaštína zaregistrovaných asi 32-tisíc záujemcov o svätú omšu so Svätým Otcom. Pôvodné predpoklady hovorili o desaťnásobne vyššom záujme.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pápež František