Nitra pristúpila k ráznemu kroku, sms lístok na MHD bude lacnejší a jeho platnosť dlhšia

Mhd Nitra
Foto: ilustračné, www.facebook.com

Nitra znižuje cenu lístka na mestskú hromadnú dopravu (MHD) cez SMS správu. Poslanci rozhodli o tom, že cena sa zníži z doterajších 90 na 80 centov. V tlačovej správe o tom informoval hovorca mesta Tomáš Holúbek.

„Od soboty 1. augusta bude lístok na MHD v Nitre kúpený cez esemesku lacnejší. Zároveň predlžujeme čas platnosti takéhoto lístka,“ informuje hovorca a dodáva, že dôvodov k takémuto opatreniu je viac, jedným z nich je aj to, aby mesto v čase pandémie nového koronavírusu urobilo kúpu lístka bezpečnejšou.

„Lístok cez SMS bude stáť po novom rovnako ako lístok kúpený u vodiča. Je to počin, ktorý uľahčí cestovanie a zatraktívni mestskú hromadnú dopravu v Nitre. K tomuto kroku sme pristúpili, aby sme ľudí motivovali vo vyššej miere nakupovať lístky cez esemesku. Vodiči tak budú zdržiavaní kratšie a jazda autobusom bude plynulejšia a rýchlejšia. A zároveň je to aj spôsob, ako v čase pandémie spraviť MHD bezpečnejšou,“ povedal primátor Nitry Marek Hattas.

Cestujúci nitrianskou MHD dostanú aj ďalší bonus. Pasažieri, ktorí si kúpia lístok cez esemesku, sa môžu voziť o desať minút dlhšie. „Čas platnosti SMS lístka sa zvyšuje zo 60 na 70 minút. Toto je ďalší spôsob, ako ľudí motivovať ku kúpe SMS lístka, pretože klasický lístok kúpený u vodiča platí naďalej iba 60 minút,“ povedal referent pre mobilitu a MHD z nitrianskej radnice Ivan Janček. Oba tieto kroky majú obyvateľov presvedčiť na častejšie využívanie mestskej autobusovej dopravy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marek HattasTomáš Holúbek