O cyklodopravu je veľký záujem, ministerstvo predĺžilo lehotu na žiadosti o dotáciu

cyklisti, bicykel, jeseň
Foto: ilustračné, Getty Images

Ministerstvo dopravy a výstavby SR (MDV) pre veľký záujem predĺžilo lehotu na predkladanie žiadostí o dotáciu na podporu cyklistickej dopravy a cykloturistiky. Samosprávy a občianske združenia budú môcť žiadať o podporu na svoje projekty do 8. novembra. Výzva je zameraná najmä na prípravu projektovej dokumentácie, ale aj výstavbu nových cyklotrás alebo dobudovanie cyklistickej infraštruktúry, napríklad nových cyklostojanov. Rezort dopravy o tom v pondelok informoval v tlačovej správe.

Vyčlenili milióny eur

Ministerstvo dopravy a výstavby vyčlenilo v tomto roku na podporu rozvoja cyklistickej dopravy a cykloturistiky celkovo šesť miliónov eur. „Som rád, že obce a mestá majú záujem rozvíjať cyklodopravu vo svojich regiónoch. Predĺžením výzvy chceme dať možnosť aj ostatným záujemcom, aby mali dostatok času na prípravu a predloženie kvalitných projektov,“ povedal minister dopravy a výstavby Árpád Érsek (Most-Híd).

Výzva na predkladanie projektov je rozdelená do troch oblastí, z ktorých sa každá sústredí na inú oblasť podpory. „Výzva A je zameraná na projektovú prípravu. Výzvy C1 a C2 sú zamerané už na samotnú výstavbu nových cyklotrás alebo dobudovanie cyklistickej infraštruktúry, predovšetkým stojanov pre bicykle,“ uviedla rezortná hovorkyňa Karolína Ducká.

Rozvoj cykloturistiky

Všetky informácie pre žiadateľov, ako aj potrebné tlačivá, sú zverejnené na internetovej stránke ministerstva dopravy. Rezort zriadil špeciálne pre potenciálnych žiadateľov, ktorí majú o niektorú z výziev záujem, aj kontaktnú internetovú adresu cyklodotacie@mindop.sk, kam sa môžu obrátiť v prípade akýchkoľvek nejasností.

Zákon o poskytovaní dotácií na podporu rozvoja cyklistickej dopravy a cykloturistiky nadobudol účinnosť 1. júla 2019. Ministerstvo by malo vynaložiť na podporu cyklodopravy a cykloturistiky v rokoch 2019 až 2022 spolu 32,5 milióna eur.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Árpád ÉrsekKarolína Ducká
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SR