Obyvatelia Lučenca sa musia pripraviť na dopravné obmedzenia, prebieha rekonštrukcia hlavnej cesty

Dopravné obmedzenia
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Slovenská správa ciest (SSC) v spolupráci s mestom Lučenec v týchto dňoch vykonáva obnovu cesty I/75, ktorá prechádza takmer celým mestom.

Ako na sociálnej sieti informuje samospráva, obnovený bude úsek cesty I/75 v extraviláne a intraviláne mesta Lučenec od bývalých CBA skladov na Ľadove, pokračovať bude Haličskou cestou, Námestím republiky, ulicami T. G. Masaryka, J. Kármana, A. Jiráska a bude končiť Gemerskou cestou a križovatkou ciest I/75 a I/16 nad mestskou časťou Opatová. Tieto práce si vyžiadajú aj dopravné obmedzenia.

Oprava potrvá do novembra

Cesty v súčasnosti frézujú, následne na ne položia nový asfaltový kryt. Súčasťou opráv je aj úprava šácht a poklopov.

Investícia je hradená zo štátnych zdrojov vo výške približne 1,6 milióna eur. Oprava ciest je naplánovaná na október a november 2021.

Zvýši sa komfot vodičov

„Som veľmi rada, že sa nám podarilo zo strany SSC zabezpečiť pre naše mesto veľmi významnú investíciu. Opravu štátnej cesty priamo prechádzajúcej doslova celým naším mestom. Úsek dlhý 5,6 kilometra dostane novú vozovku, vodičom sa značne zvýši komfort a chodcom sa zvýši bezpečnosť. V meste však pokračujeme ďalej a už teraz pripravujeme všetko potrebné na to, aby sme pokračovali aj v ďalšej rekonštrukciu miestnych mestských ciest a chodníkov,“ uviedla primátorka mesta Lučenec Alexandra Pivková.

Účastníkov cestnej premávky a ostatných dotknutých subjektov sídliacich v predmetnej lokalite žiada samospráva o zhovievavosť a predovšetkým rešpektovanie prenosného dopravného značenia počas stavebných prác. Tieto sa uskutočňujú postupne smerom od obce Halič.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexandra Pivková
Firmy a inštitúcie SSC Slovenská správa ciest