Polícia upozorňuje vodičov na dopravné obmedzenia na Bielej hore pre rekonštrukciu cesty

Dopravné obmedzenia
Polícia upozorňuje na dopravné obmedzenia na Bielej hore, dôvodom je rekonštrukcia cesty. Foto: ilustračné, Gettyimages

Polícia opakovane upozorňuje vodičov na dopravné obmedzenia na ceste I. triedy medzi Trnavou a Senicou. Na horskom priechode Biela hora, kde rekonštruujú cestu, nie je možný prejazd nákladných vozidiel.

Nákladné autá s dĺžkou nad 10 metrov majú podľa polície prejazd týmto úsekom zakázaný. Obmedzenia tu potrvajú až do 20. júla.

Ako trasu obísť?

Vodiči kamiónov môžu podľa trnavskej policajnej hovorkyne Zlatice Antalovej využiť obchádzky po diaľnici D1 v smere Trnava – Bratislava – Malacky (diaľnica D2), po diaľnici D1 v smere Trnava – Nové Mesto nad Váhom – Myjava (cesta II. triedy) – Senica a späť a po cestách II. triedy v smere Jablonica – Brezová pod Bradlom – Vrbové.

Osobné a menšie nákladné autá môžu cez Bielu horu prechádzať striedavo v jednom jazdnom pruhu. Premávka v týchto úsekoch je riadená dočasným dopravným značením, cestnou svetelnou signalizáciou, prípadne pracovníkmi stavby.

Polícia žiada vodičov, aby zvýšili svoju pozornosť a dodržiavali pokyny vyplývajúce z dopravného značenia.

Práce na troch úsekoch súčasne

Rekonštrukcia cesty I/51 v jej západnej časti pokračuje od stredy 23. júna prácami na troch úsekoch súčasne.

Vodiči musia rátať okrem horského priechodu Biela hora s komplikáciami aj pri prejazde Senicou a v úseku Radošovce – Lopašov (okres Skalica).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom