Povoľovanie významných dopravných stavieb by sa mohlo urýchliť, Kremský chce predložiť pozmeňujúci návrh

Kremsky foto.jpg
Predseda hospodárskeho výboru parlamentu Peter Kremský (OĽaNO) Foto: Facebook Peter Kremský

Povoľovanie významných dopravných stavieb by sa mohlo urýchliť. Poslanec hnutia OĽaNO a predseda výboru pre hospodárske záležitosti NR SR Peter Kremský chce totiž na aktuálnej schôdzi parlamentu predložiť pozmeňujúci návrh k zákonu o významných investíciách.

Tie by sa tak doplnili aj o dopravnú infraštruktúru celonárodného významu. Podmienkou je, že o nej rozhodne vláda.

Chcú zrýchliť dopravné stavby

Zmena by mala pomôcť zrýchliť dopravné stavby.

„Príkladom je križovatka diaľnic D1 a D4 Ivanka Sever pred Bratislavou, ktorá neumožňuje výjazd z jednej na druhú. Sedem rokov Národná diaľničná spoločnosť a ministerstvo dopravy odkladali riešenie prepojenia, až z toho máme svetový unikát. Stavby za takmer dve miliardy eur sa budú ledva využívať,“ uviedol Kremský, ktorý sa podľa svojich slov nechce uspokojiť s tým, že by dostavba križovatky mala trvať päť a viac rokov.

Urýchlili by sa aj ďalšie stavby

Podľa predsedu hospodárskeho výboru môže takáto úprava legislatívy urýchliť aj ďalšie kľúčové dopravné stavby, ktoré roky meškajú. Príkladom je kysucká diaľnica D3 od Žiliny po Čadcu alebo úsek Turany – Hubová na severnej D1, či diaľnice na východnom Slovensku.

„Nemôžeme sa uspokojiť s tým, že občania stoja hodiny v zápchach, musíme urobiť všetko preto, aby sa výstavba kľúčových trás zrýchlila,“ skonštatoval.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Kremský
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SRNárodná diaľničná spoločnosť (NDS)