Primátora Košíc nahnevalo rozhodnutie o časti R2, východ opäť dopláca na úradníkov v Bratislave

Jaroslav Polaček
Primátor mesta Košice Jaroslav Polaček. Foto: archívne, SITA/Ivan Fleischer

Primátor Košíc Jaroslav Polaček (nezávislý) je rozhorčený z rozhodnutia Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO), ktorý nariadil zrušiť súťaž Národnej diaľničnej spoločnosti, a. s., (NDS) na výstavbu časti rýchlostnej cesty R2 Košice, Šaca – Košické Oľšany, Mrzí ho, že Košičania a ďalší východniari opäť musia doplácať na rozhodnutie úradníkov v Bratislave.

Rozhodnutie proti zvýšeniu bezpečnosti

Po rozhodnutí ÚVO sme v bode nula. Neviem, či existuje ešte nejaká iná krajina v Európe, kde by sa niečo také mohlo udiať. Toto nepochopiteľné rozhodnutie ide proti zvýšeniu bezpečnosti dopravy v našom meste,“ uviedol Polaček v utorok v stanovisku.

Všetci sa podľa primátora tešili, že najneskôr v roku 2025 sa vybudovaním úseku R2 odľahčí doprava v Košiciach a bez tisícov tranzitujúcich osobných a nákladných áut sa zlepší životné prostredie a život obyvateľov.

Drobné ťuknutie spôsobuje obrovské kolóny

Zostáva mi dúfať, že odvolanie ministerstva dopravy voči tomuto rozhodnutiu bude úspešné. V opačnom prípade sa ešte dlhé roky budeme obávať, aby sa nestala nejaká dopravná nehoda pri Moste VSS, kde aj drobné ťuknutie dokáže negatívne ovplyvniť dopravu v celom meste a spôsobí obrovské kolóny,“ dodal Polaček.

Rozhodnutie ÚVO nie je ešte právoplatné, generálny riaditeľ NDS Vladimír Jacko aj minister dopravy a výstavby Andrej Doležal potvrdili, že NDS sa proti nemu odvolá na rade úradu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav Polaček