Riaditeľ popradského letiska odmieta tvrdenia o šikane a považuje ich za irelevantné

Letisko poprad tatry medzinarodne.jpg

Výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiskovej spoločnosti Letisko Poprad Tatry, a.s. Peter Dujava odmieta informácie o šikanovaní zamestnancov na letisku Poprad.

Informácie v liste, ktoré smerujú k diskreditácii mojej osoby považujem za irelevantné a nepravdivé, dokonca zaslané formou anonymu a bez odsúhlasenia všetkými zamestnancami. Od zamestnancov som vždy očakával kvalitné a zodpovedné výkony, čo v žiadnom prípade nemá nič spoločné so šikanou,“ uviedol Dujava v súvislosti s listom, ktorí zamestnanci letiska poslali ministrovi dopravy a výstavby Andrejovi Doležalovi (nom. Sme rodina).

Hromadné výpovede

Zamestnanci spoločnosti Letisko Poprad Tatry, a.s., sa rozhodli podať hromadne výpovede. Zoberú ich späť len po splnení jednej podmienky, a tou je okamžité odvolanie výkonného riaditeľa a predsedu predstavenstva letiskovej spoločnosti Petra Dujavu.

Svoje rozhodnutie zástupcovia zamestnancov zdôvodnili dlhodobou šikanou a arogantným prístupom riaditeľa spoločnosti, „nakoľko stratil posledné kúsky rešpektu a dôvery kolektívu zamestnancov“.

Po dvoch rokoch od výmeny vedenia letiskovej spoločnosti je podľa kolektívu zamestnancov už neúnosná situácia. Tvrdia, že letisko síce vykazuje dobré výsledky, no zvnútra prichádza k rozvratu spoločnosti

Nepoznajú obsah listu

Podľa Dujavu zamestnanci ani nevedia, čo je obsahom zaslaného listu.

Väčšina zamestnancov v spoločnosti ani nepozná obsah otvoreného listu a dozvedela sa o ňom iba z médií. Od zamestnancov som dostal informáciu, že s obsahom listu nesúhlasia a nestotožňujú sa s ním. Nie každý je stotožnený so štýlom riadenia, ktorý preferujem a nie každý je ochotný opustiť svoju komfortnú zónu a urobiť niečo navyše a pracovať tak, ako sa má. V liste sa hovorí o hromadnej výpovedi. Môžem čestne prehlásiť, že do dnešného dňa nie je zaevidovaná ani jediná výpoveď v tejto súvislosti,“ dodal Dujava.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DoležalPeter Dujava
Firmy a inštitúcie Letisko Poprad-Tatry