Ryanair spojí Bratislavu s tureckým letoviskom Dalaman

Letisko Bratislava - Ryanair
Lietadlo spoločnosti Ryanair na bratislavskom letisku. Foto: bts.aero.

Nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair začne prevádzkovať pravidelnú linku z Bratislavy do tureckého Dalamanu 28. júna. Fungovať bude raz týždenne každý štvrtok.

BRATISLAVA – Bratislavské letisko bude mať nové priame spojenie s tureckým letoviskom Dalaman. Nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair začne prevádzkovať pravidelnú linku 28. júna, fungovať bude raz týždenne každý štvrtok.

Dalaman leží pri tureckom pobreží Stredozemného mora v provincii Mugla. Ide o jednu z destinácií, kam v tomto roku Ryanair začal, resp. ešte začne prevádzkovať nové spojenia z Bratislavy.

Cestujúci na bratislavskom letisku. Foto: SITA/Diana Černáková.

Osem nových leteckých liniek v tomto roku

„Letecká spoločnosť Ryanair otvára z Bratislavy tento rok osem úplne nových leteckých liniek. V marci pribudli nové linky na Maltu, do Burgasu v Bulharsku, do Pafosu na Cypre, do Solúna v Grécku, od júna zase linky do Eindhovenu v Holandsku a tureckého Dalamanu,“ uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Jozef Pojedinec. Od novembra Ryanair pridá aj linky do Marrákeša v Maroku a ukrajinského Kyjeva na hlavné letisko Boryspiľ.

„Ryanair prevádzkuje z Letiska M. R. Štefánika počas tohto leta spolu 25 pravidelných liniek, čo je historicky najvyšší počet od začiatku jeho pôsobenia u nás od roku 2005,“ dodal Pojedinec.

Generálny riaditeľ Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Jozef Pojedinec. Foto: Letisko Bratislava.

Ryanair má základňu v Bratislave vyše tri roky

Ryanair je najväčšou nízkonákladovou leteckou spoločnosťou v Európe a na letisku v Bratislave zriadil v marci 2015 svoju základňu. Spoločnosť Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s., je zapísaná v Obchodnom registri SR od mája 2004. Spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu, Ministerstvo dopravy a výstavby SR spravuje všetky jej akcie od septembra 2014, kedy prevzalo od Fondu národného majetku SR jeho podiel vo výške 50,30 %.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Letisko M. R. ŠtefánikaRyanair