Skupina Arriva sa tiež zapojila do Európskeho týždňa mobility

Ilustračné foto: arriva.sk

V kampani „Kombinuj a choď!“ na podporu využívania verejnej dopravy, bicyklov a chôdze namiesto áut v rámci Európskeho týždňa mobility od 16. do 22. septembra sa zúčastňujú aj autobusové spoločnosti skupiny Arriva.

Prímestskú dopravu v Nitrianskom, Trnavskom, Žilinskom a Košickom samosprávnom kraji budú počas akcie zabezpečovať so zľavou 50 percent, podobne ako autobusoví prepravcovia v ďalších krajoch. 

Obyvatelia a návštevníci Trnavy a Hlohovca môžu celý týždeň využívať mestskú dopravu zadarmo, v Nitre so zľavou. Mestská doprava bude bezplatná 22. septembra v Trnave, Nových Zámkoch, Štúrove, Šali, Komárne a Leviciach (aj 21. septembra), v Piešťanoch a Senici 20. septembra.

Autobusy spoločnosti Arriva Nitra. Foto: SITA/Martin Havran.
Verejnú dopravu propagujú cez rôzne aktivity

„Arriva aktuálne zabezpečuje mestskú hromadnú dopravu v 19 mestách na celom Slovensku,“ uviedol generálny riaditeľ spoločností Arriva na Slovensku László Ivan. „V spolupráci so samosprávami a objednávateľmi sa usilujeme okrem zavádzania inteligentných, tzv. smart riešení, aj o propagovanie verejnej dopravy prostredníctvom aktivít počas Európskeho týždňa mobility, čím chceme poukázať na to, že cestovanie v autobusoch je pohodlné a prispieva k ochrane životného prostredia,“ priblížil Ivan. Ako dodal, robia všetko preto, aby ich cestujúci mohli vo verejnej doprave cestovať bezpečnejšie, rýchlejšie, plynulejšie a pohodlnejšie.

Generálny riaditeľ spoločností Arriva na Slovensku László Ivan. Foto: Arriva.

Rozvoj infraštruktúry a informačných technológií

V rámci inteligentných dopravných riešení je podľa Ivana potrebné aj ďalej modernizovať a rozvíjať najmä infraštruktúru a zavádzať moderné informačné technológie. „Cestovanie verejnou dopravou bude cestujúci považovať za lepšie riešenie až vtedy, keď bude mať možnosť cestovať v čistom, modernom a pohodlnom autobuse či vlaku, bude mať o svojej ceste a možnostiach prestupu dostatok informácií v reálnom čase a zároveň bude môcť dať okamžitú spätnú väzbu na spokojnosť, resp. nespokojnosť s dopravnými službami,“ zdôraznil Ivan.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Arriva