Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: arriva.sk
16. 09. 2018 17:35 Cestná doprava od NasaDoprava.skSITA

Skupina Arriva sa tiež zapojila do Európskeho týždňa mobility

V kampani „Kombinuj a choď!“ na podporu využívania verejnej dopravy, bicyklov a chôdze namiesto áut v rámci Európskeho týždňa mobility od 16. do 22. septembra sa zúčastňujú aj autobusové spoločnosti skupiny Arriva.

Prímestskú dopravu v Nitrianskom, Trnavskom, Žilinskom a Košickom samosprávnom kraji budú počas akcie zabezpečovať so zľavou 50 percent, podobne ako autobusoví prepravcovia v ďalších krajoch. 

Obyvatelia a návštevníci Trnavy a Hlohovca môžu celý týždeň využívať mestskú dopravu zadarmo, v Nitre so zľavou. Mestská doprava bude bezplatná 22. septembra v Trnave, Nových Zámkoch, Štúrove, Šali, Komárne a Leviciach (aj 21. septembra), v Piešťanoch a Senici 20. septembra.

Autobusy spoločnosti Arriva Nitra. Foto: SITA/Martin Havran.
Verejnú dopravu propagujú cez rôzne aktivity

„Arriva aktuálne zabezpečuje mestskú hromadnú dopravu v 19 mestách na celom Slovensku,“ uviedol generálny riaditeľ spoločností Arriva na Slovensku László Ivan. „V spolupráci so samosprávami a objednávateľmi sa usilujeme okrem zavádzania inteligentných, tzv. smart riešení, aj o propagovanie verejnej dopravy prostredníctvom aktivít počas Európskeho týždňa mobility, čím chceme poukázať na to, že cestovanie v autobusoch je pohodlné a prispieva k ochrane životného prostredia,“ priblížil Ivan. Ako dodal, robia všetko preto, aby ich cestujúci mohli vo verejnej doprave cestovať bezpečnejšie, rýchlejšie, plynulejšie a pohodlnejšie.

Generálny riaditeľ spoločností Arriva na Slovensku László Ivan. Foto: Arriva.

Rozvoj infraštruktúry a informačných technológií

V rámci inteligentných dopravných riešení je podľa Ivana potrebné aj ďalej modernizovať a rozvíjať najmä infraštruktúru a zavádzať moderné informačné technológie. „Cestovanie verejnou dopravou bude cestujúci považovať za lepšie riešenie až vtedy, keď bude mať možnosť cestovať v čistom, modernom a pohodlnom autobuse či vlaku, bude mať o svojej ceste a možnostiach prestupu dostatok informácií v reálnom čase a zároveň bude môcť dať okamžitú spätnú väzbu na spokojnosť, resp. nespokojnosť s dopravnými službami,“ zdôraznil Ivan.

Odporúčané články

Prešovská MHD bude mať jedenásť nových vozidiel V Žiline už jazdí 27 nových energeticky úsporných trolejbusov

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z dopravy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Násilný akt vojsk Varšavskej zmluvy treba odsúdiť, vyhlásil Danko počas výročia augusta 1968 August 1968: Rusi nás dostali za necelých 10 hodín (komentár) Minimálna mzda by mala tvoriť 60 percent priemerného zárobku, Smer-SD predloží návrh zákona Politologička Soňa Szomolányi: Smer-SD bude stále najsilnejší, pretože jadro je neotrasiteľné vo svojej viere vo Fica Foto: Mladík vykrádal kostoly v Nitre, poškodil dvere aj okná a vylámal pokladničky Raši nepočul o tom, že by mal Pellegrini odísť zo strany Smer-SD a vyjadril sa aj ku Kalavskej

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X