Slováci si počas Európskeho týždňa mobility užijú lacnejšie cestovanie, ZSSK znižuje ceny lístkov na polovicu

Cestujúci, vlak, ZSSK
Foto: ilustračné, ZSSK

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s., (ZSSK) v rámci 20. ročníka Európskeho týždňa mobility (ETM) znižuje cenu lístkov na polovicu od 16. do 22. septembra.

Cestujúci môžu zľavu využiť vo vozňoch 2. triedy vo všetkých osobných vlakoch a regionálnych expresoch na území Slovenska. Cyklisti budú mať v uvedenom období možnosť na bezplatnú prepravu bicyklov.

Doprava s nulovými emisiami

Ako v piatok informoval hovorca národného vlakového dopravcu Tomáš Kováč, zámerom tohtoročného ETM s názvom „Bezpečne a zdravo udržateľnou dopravou“ je zdôrazniť dôležitosť dostupnosti dopravy s nulovými emisiami.

ZSSK bude aj tento rok partnerom kampane podujatia, nad ktorou prevzal záštitu minister životného prostredia Ján Budaj.

Výmena auta za vlak

Predseda predstaventsva a generálny riaditeľ ZSSK Roman Koreň povedal, že cieľom projektu je využívať alternatívne spôsoby prepravy, napríklad, bicykel, mestskú hromadnú dopravu, vlak, či „pešibus“ a tak pomôcť životnému prostrediu.

„Vymeniť auto za vlak je vždy správnym rozhodnutím a dokazuje to aj fakt, že sme vďaka tomu za rok 2020 spoločne ušetrili viac ako 315-tisíc ton oxidu uhličitého, čo je skutočne ohromné číslo,“ uviedol Koreň.

Zapája sa čoraz viac samospráv a firiem

Kampaň ETM podľa ZSSK oslovuje čoraz viac samospráv, organizácií, škôl aj súkromných spoločností.

„V minulom roku sa zapojilo celkom až 53 krajín s počtom 2 945 zaregistrovaných samospráv. Stúpajúci počet prihlásených sídel je badateľný aj na Slovensku,“ priblížil Kováč s tým, že v roku 2020 sa do kampane pridalo 55 slovenských miest a obcí.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján BudajRoman KoreňTomáš Kováč
Firmy a inštitúcie ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko