Stavba diaľnice na severe Slovenska sa stala nočnou morou, o dokončení bude rokovať mimoriadny výbor

Rozostavaný most na úseku D1 Hubová - Ivachnová. Foto: archívne, ndsas.sk.

Predseda Výboru pre hospodárske záležitosti Národnej rady Slovenskej republiky Peter Kremský (OĽaNO) zvolal na utorok 3. mája mimoriadnu schôdzu výboru o dokončovaní diaľnic na severe Slovenska.

Na zasadnutie so začiatkom o 12:00 pozval ministra dopravy Andreja Doležala a generálneho riaditeľa Národnej diaľničnej spoločnosti Vladimíra Jacka. Predseda hospodárskeho výboru o tom informoval v pondelok v tlačovej správe.

„Budeme sa pýtať na dokončenie diaľničného úseku D1 Hubová – Ivachnová pri Ružomberku, ktorý mal byť pôvodne hotový v júni tohto roka. Podľa posledných správ sa práce na úseku zastavili a ohrozený je aj posunutý termín dokončenia do konca roku 2023,“ uviedol Kremský. „Zaujímame sa o to, čo sa stalo, pretože pre celý sever Slovenska sa už táto stavba stala nočnou morou a Ružomberok sa premenil na jeden veľký štopeľ, kde sa doprava zasekne takmer každý deň a ľudia stoja v dlhých zápchach,“ dodal.

Ďalšou témou mimoriadneho rokovania výboru bude dokončenie tunela Višňové na stavbe diaľnice D1 pri Žiline, najmä činnosť Komisie pre riešenie sporov s pôvodným dodávateľom stavby.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DoležalPeter KremskýVladimír Jacko
Firmy a inštitúcie NDS Národná diaľničná spoločnosť