Sťažnosti obyvateľov Bytčice pribúdajú, môže za to stavba diaľničného privádzača Lietavská Lúčka - Žilina

Diaľničný privádzač Lietavská Lúčka – Žilina k diaľnici D1
Diaľničný privádzač Lietavská Lúčka – Žilina k diaľnici D1. Foto: NDS

V súvislosti s výstavbou diaľničného privádzača D1 Lietavská Lúčka – Žilina sa množia sťažnosti obyvateľov žilinskej mestskej časti Bytčica.

Podľa hovorcu mesta Vladimíra Miškovčíka sa vedenie radnice na pracovnom stretnutí s firmou Metrostav dohodlo na riešeniach, ktoré aspoň čiastočne zmiernia následky stavebných prác pri výstavbe privádzača.

Sťažnosti z Bytčice začali prichádzať po tom, čo zhotoviteľ prác začal s vývozom zeminy cez ulice Antona Bielka a Chalupkova.

„Pri prejazdoch stavebných strojov zaznamenali najmä znečistenie dotknutých miestnych komunikácií, poškodenie kanalizačných poklopov, ako aj znečistenie potoka. Občania sa sťažujú na nadmerný hluk, zvýšenú prašnosť a súvislý nános bahna na cestách, pričom poškodzované sú aj zelené plochy,“ priblížil Miškovčík.

Občania musia vydržať do konca apríla

Firma Metrostav sa podľa hovorcu mesta radnici ospravedlnila za neoznámenie termínu odvozu zeminy a akceptovala návrh riešenia vzniknutého stavu.

„Zhotoviteľ posilní mechanizmami strojové čistenie ulíc v uvedených úsekoch a čas ukončenia vývozu skráti na minimálnu potrebnú mieru. Predpokladaný termín ukončenia prejazdov vozidiel zo stavby diaľničného privádzača cez Chalupkovu ulicu je naplánovaný na 20. apríla a na ulici Antona Bielka na 30. apríla,“ skonštatoval Miškovčík.

Cesty uvedú do pôvodného stavu

Po skončení prác bude vykonaná obhliadka lokality, pričom cesty a dotknuté okolité pozemky budú uvedené do pôvodného stavu na základe spracovaného pasportu.

„Do letných prázdnin v tomto roku budú navyše oba cestné úseky súvisle vyasfaltované v plnom profile, zabezpečí sa tiež vyčistenie dažďových vpustí a oprava poškodených súčastí komunikácií,“ doplnil žilinský hovorca.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimír Miškovčík
Firmy a inštitúcie Metrostav