V Ružomberku zrekonštruovali dva kilometre cyklotrasy za 70-tisíc eur

Cyclist
Foto: ilustračné, Getty images

Časť obľúbeného cyklistického chodníka spájajúceho Ružomberok s Korytnicou má nový asfaltový koberec. Na opravu 1936 metrov dlhého úseku Cyklokorytničky vyčlenila ružomberská radnica 60-tisíc eur, sumou 10-tisíc eur prispela na investičnú akciu aj Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov.

Spevnenie a rozšírenie

Agentúru SITA o tom informoval hovorca mesta Viktor Mydlo. Už vlani ružomberská samospráva finančne zastrešila opravu prvého kilometrového úseku cyklochodníka.

„Vzhľadom na celkovú dĺžku trasy, ktorá je približne 23 kilometrov, mesto zabezpečuje opravu asfaltového koberca vo svojom intraviláne po etapách. V uplynulých týždňoch sa uskutočnila druhá etapa, počas ktorej sa vymenil vrchný asfaltový koberec, trasa bola spevnená a na vybraných miestach aj rozšírená, aby sme zabezpečili bezpečné sa míňanie cyklistom,“ uviedol Mydlo.

V tohtoročnom rozpočte bolo na opravu vyčlenených 60-tisíc eur, pričom ružomberská radnica vo verejnej súťaži hľadala dodávateľa, ktorý za túto sumu dokáže opraviť najdlhší úsek cyklochodníka.

Trasa vedie okolo historickej železnice

Spoločnosť Cestné stavby Liptovský Mikuláš ako víťaz súťaže garantovala opravu 1660 metrov, ale keďže neskôr záujem prispieť sumou 10-tisíc eur prejavila aj OOCR Region Liptov, cestári rozšírili svoje dielo o ďalšie necelé tri stovky metrov.

Cyklokorytnička bola pre verejnosť otvorená 11. júna 2016. Trasa chodníka kopíruje trasu historickej úzkorozchodnej železničnej trate, po ktorej lokomotíva prepravovala materiál a ľudí na trase medzi Ružomberkom a Korytnicou – kúpeľmi.

Cyklokorytnička svojou trasou pretína Národný park Nízke Tatry a národný park Veľká Fatra.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Viktor Mydlo