Vodičov v Senici i cez Bielu horu čakajú dopravné obmedzenia, pre rekonštrukciu bude odklonená nákladná doprava

Senica, kruhový objazd
V Senici zrekonštruujú úsek cesty v dĺžke takmer 2,5 kilometra, práce budú trvať do 8. augusta. Foto: Ilustračné, www.facebook.com

Rekonštrukcia cesty I/51 v jej západnej časti bude pokračovať prácami na troch úsekoch súčasne. Vodiči musia počítať s komplikáciami na prieťahu Senicou, ďalej na horskom priechode Biela hora a v úseku Radošovce – Lopašov.

V prípade Senice a Bielej hory odklonia nákladnú dopravu. Termín začiatku prác bol podľa Martina Guziho zo Slovenskej správy ciest určený na stredu 23. júna.

„Vzhľadom na komplikovanú opravu v meste Senica sa zhotovitelia na žiadosť správcu komunikácie, okresného úradu a dopravného inšpektorátu, dohodli na spoločnom termíne realizácie, kde sa využije spoločný odklon nákladnej dopravy. Nakoniec sa budú realizovať súčasne tri úseky na ceste I/51,“ povedal Martin Guzi.

Oprava po 250-metrových úsekoch

V Senici zrekonštruujú úsek cesty v dĺžke takmer 2,5 kilometra, práce budú trvať do 8. augusta. Nákladnú dopravu odklonia na obchádzkové trasy. V dňoch 9. – 11. júla bude úplná uzávierka križovatky pri obchodnom dome Kaufland. Dodávateľom prác za 743-tisíc eur je združenie CSLM a MBM západ.

Opravu cesty bude zhotoviteľ podľa Jána Miháľa z Mestského úradu v Senici robiť po približne 200- až 250-metrových úsekoch, aby nedošlo k úplnému ochromeniu dopravy v meste. „Ale aj tak sa treba obrniť trpezlivosti a sledovať a rešpektovať dočasné dopravné značenia a obchádzky. Práce sa začnú za kruhovým objazdom pri čerpacej stanici Alchem,“ dodal Ján Miháľ.

Nový asfalt dostane aj Biela hora

Na horskom priechode Biela hora dostane nový asfaltový povrch úsek dlhý 3,6 kilometra, nákladná doprava bude aj v tomto prípade odklonená. Koniec prác za 824-tisíc eur bol stanovený na 20. júla.

V úseku Radošovce – Lopašov (okres Skalica) bude za 827-tisíc eur zrekonštrruovaný úsek dlhý takmer 3,2 kilometra, práce majú ukončiť do 18. júla. Zákazku na tento úsek rovnako aj na Bielu horu získala vo verejnom obstarávaní spoločnosť Skanska SK.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin Guzi
Firmy a inštitúcie SSC Slovenská správa ciest