Výletná loď plaviaca sa cez Komárno vpálila do mostného piliera, zranených je sedem ľudí

jachta, loď
Foto: ilustračné, Getty Images
  • aktualizované 6. mája 2022, 13:47

V piatok v skorých ranných hodinách narazila výletná loď Viking do piliera železničného mosta v Komárne. Pri náraze sa ľahko zranilo sedem ľudí. V tlačovej správe o tom informoval Ivan Rudolf z Odboru komunikácie Ministerstva dopravy a výstavby SR.

„Loď po nehode doplávala k štátnemu pontónu v Komárne. Mala značne poškodenú prednú časť a tiež radar. Rozsah poškodenia mosta momentálne zisťujeme. K úniku ropných a ani iných nebezpečných látok neprišlo,“ skonštatoval Rudolf. Doplnil, že príčinou nehody bola pravdepodobne náhla zdravotná indispozícia kapitána lode. Detaily však budú známe až po skončení vyšetrovania.

Hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová potvrdila, že vyslaní záchranári do nemocnice previezli osem ľudí, všetci boli pri vedomí. „Poranenia, ktoré utrpeli, boli najmä povrchové, sťažovali sa aj na bolesti krku a chrbta. Dve osoby mali pomliaždený hrudník. Máme informácie, že do nemocnice smerovali aj ďalší zranení, využili však vlastný transport,“ uviedla Krčová.

Náraz lode švajčiarskej spoločnosti do mosta v Komárne počas uplynulej noci už rieši tamojšia Štátna plavebná správa. Informovala o tom v piatok polícia na sociálnej sieti. Loď sa už nachádza v prístave, mostný pilier poškodený nie je.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alena KrčováIvan Rudolf
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SRŠtátna plavebná správa