Začala sa oprava hlavnej dopravnej tepny cez Liptovský Hrádok, vodičov čakajú dopravné obmedzenia

ILUSTRAČNÉ: Oprava ciest
Začali s opravou hlavnej dopravnej tepny, asfalt vymenia na 1600-metrovom úseku cesty. Foto: ilustračné, SITA/Viktor Zamborský

Frézovaním pôvodného povrchu sa začali práce na oprave hlavného cestného ťahu I/18 cez Liptovský Hrádok.

Ako informoval primátor Branislav Tréger, Slovenská správa ciest (SSC) vymení asfaltový povrch na úseku dlhom 1 674 metrov.

Pol miliónová oprava

Rekonštrukcia, za ktorú SSC zaplatí niečo viac ako pol milióna eur, začína pred odbočkou na Borovú Sihoť a končí na železničnom nadjazde.

„Na opravu tohto úseku sme čakali veľmi dlho a je nám jasné, že samotné práce sa nezaobídu bez nevyhnutných dopravných obmedzení. Prosím obyvateľov, aby boli empatickí aj k robotníkom, ktorí budú pracovať vo veľkom teple,“ vyzval primátor Tréger.

Vyhnite sa prejazdu cez mesto

Radnica odporúča obyvateľom z hornej časti Liptovského Hrádku, aby sa vyhli prejazdu cez mesto a výjazdu popod cintorín a v maximálnej možnej miere využívali diaľnicu.

„Obyvateľom sídliska Prekážka odporúčame využívať cestu popri Váhu, z ktorej sa dá tiež jednoducho napojiť na diaľnicu. Pracovníci odboru technických služieb mestského úradu dostali úlohu cestu popri Váhu monitorovať na dennej báze a jamy v prípade potreby dosýpať,“ poznamenal Tréger.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav Tréger
Firmy a inštitúcie SSC Slovenská správa ciest