Zrútený most v Trstenej má nového zhotoviteľa, s výstavbou sa začne už v najbližších dňoch

Oravica, most
Most sa zrútil do rieky Oravica. Foto: www.facebook.com

Nový most cez rieku Oravica v Trstenej v okrese Tvrdošín postaví spoločnosť MBM-GROUP, a. s. za 1,27 milióna eur s DPH. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Slovenskej správy ciest (SSC) Lucia Karelová.

Zmluvu s víťazom verejného obstarávania SSC podpísala 10. júla, podľa Karelovej plánujú odovzdať stavenisko zhotoviteľovi 16. júla.

Most sa zrútil do rieky

Premávku na pôvodnom moste na ceste I/59 uzavreli vlani koncom októbra pre jeho havarijný stav, v polovici marca sa most zrútil do rieky Oravica a SSC musela operatívne pristúpiť k asanácii jeho trosiek. Pre zdĺhavú kontrolu súťažných podkladov sa až začiatkom mája podarilo vyhlásiť verejné obstarávanie na výstavbu nového mosta.

„Spolu sa do súťaže prihlásilo 10 uchádzačov, spoločnosť MBM-GROUP, a. s. vyhrala s najnižšou predloženou ponukou vo výške 1,27 milióna eur s DPH. Predpokladaná hodnota zákazky bola vyčíslená na 1,69 milióna eur s DPH, čo predstavuje úsporu 418-tisíc eur,“ uviedla Karelová.

Nový most využijú motoristi aj chodci

S výstavbou mosta začnú už v najbližších dňoch. „Lehota výstavby je stanovená na osem mesiacov, mimo zimného obdobia. Znamená to, že nový most začne motoristom slúžiť v druhom štvrťroku 2021,“ doplnila hovorkyňa SSC.

Nový most bude dlhý takmer 40 metrov, pričom šírka komunikácie medzi obrubníkmi bude 8,5 metra.

Podľa Karelovej ho okrem motoristickej verejnosti využijú aj chodci, po oboch stranách mosta vybudujú chodníky so šírkou 2,25 metra. Súčasťou stavby je aj obnova cesty I/59 a príslušných chodníkov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lucia Karelová
Firmy a inštitúcie SSC Slovenská správa ciest