Následky holokaustu je potrebné neustále si pripomínať, zdôraznil premiér

Eduard Heger
Predseda vlády SR Eduard Heger. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

Medzinárodným dňom pamiatky obetí holokaustu si pripomíname jednu z najväčších krutostí našich dejín. Na svojom profile na sociálnej sieti to uviedol predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) s tým, že príčiny a následky holokaustu je potrebné neustále si pripomínať.

„Zbavenie miliónov ľudí dôstojnosti, ich zotročenie a zavraždenie, je zločinom, ktorý už nesmieme viac dopustiť. Zodpovednosť leží na každom z nás. Preto si musíme príčiny i následky holokaustu neustále pripomínať, pretože stále platí, že tí, ktorí si nepamätajú minulosť, sú odsúdení k jej zopakovaniu,“ pripomenul premiér.

Dlhé desaťročia v mieri a v prosperite, ktoré zažila väčšina Európy vrátane Slovenska, nie sú podľa jeho slov samozrejmosťou. „Vážme si ich. A vedomí si zverstiev, ktoré spúšťa vojna, buďme práve dnes súčasťou koalície štátov, ktoré vyznávajú a bránia slobodu, demokraciu, právny štát a ľudskosť,“ dodal Heger.

Dňa 27. januára 1945 bol oslobodený nacistický koncentračný tábor Auschwitz – Birkenau. V roku 2005 bol 27. január vyhlásený Organizáciou Spojených národov za deň, keď si svet pripomína obete holokaustu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard Heger