Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
nákupný košík, potraviny, obchod
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
24. 06. 2019 13:22 Slovensko od NasVidiek.skSITA

Dankova SNS spresnila zoznam potravín, ktorých sa nebude týkať desaťpercentná daň

BRATISLAVA 24. júna – Strana SNS v pondelok v pléne NR SR v prvom čítaní o novele zákona o dani z pridanej hodnoty (DPH) spresnila zoznam potravín, ktorých sa nebude týkať plánované zavedenie 10 % DPH. Ide o alkoholické nápoje, čokoládové aj nečokoládové cukrovinky, cukrárenské výrobky, výživové doplnky, aditíva a arómy.

Národniari zároveň doplnili, že zoznam potravín, ktorých sa nebude týkať zníženie DPH na 10 %, sa v druhom čítaní bude musieť po koaličnej diskusii ešte rozšíriť. O posunutí novely do druhého čítania sa bude v parlamente hlasovať v utorok.

„V SNS sme chceli 10 % daň na potraviny celoplošne, to by však SR stálo schodok v rozpočte 400 mil. eur ročne. Po diskusii v koalícii je zrejmé, že tento návrh zákona bude musieť prejsť v druhom čítaní určitou modifikáciou zoznamu potravín. V SNS však trváme na tom, aby boli pokryté skoro všetky potraviny, pokiaľ to rozpočet a politická situácia na Slovensku čo i len trochu dovolí,“ uviedla pri prvom čítaní v pléne poslankyňa NR SR za SNS Eva Antošová.

„Súčasné zdaňovanie potravín na Slovensku je v porovnaní s ostatnými krajinami EÚ neúmerne vysoké a neprimeraným spôsobom zaťažuje spotrebiteľa, keďže vzhľadom na výšku priemernej mzdy vynaloží významnú časť príjmov práve na potraviny,“ dodala Antošová.

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X