Lesníctvo na Slovensku oslavuje 150 rokov svojej existencie, historický míľnik si pripomenul aj Mičovský

VÝROČIE: 150 rokov samostatného lesníctva
Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ján Mičovský (v popredí) počas brífingu štátneho podniku Lesy SR v budove Lesov SR v Banskej Bystrici pri príležitosti 150. výročia osamostatnenia lesníctva od baníctva. Banská Bystrica, 17. máj 2021. Foto: SITA/Peter Rusko

Lesníctvo na Slovensku si tento rok pripomína významné výročie od vzniku svojej existencie. Uplynulo 150 rokov odvtedy, čo funguje ako samostatné hospodárske odvetvie. Na spomienkovom podujatí v pondelok, ktoré pri tejto príležitosti pripravil štátny podnik Lesy SR, sa v Banskej Bystrici zúčastnil aj minister pôdohospodárstva Ján Mičovský.

„Sedemstoročná lesnícka história má veľa míľnikov, 150. výročie osamostatnenia od baníctva medzi ne rozhodne patrí. Som rád, že lesníci na túto udalosť nezabudli, pretože poznanie vlastnej histórie je kľúčom k zdarnej budúcnosti. Som presvedčený, že bez lesníckeho umenia, vďaka ktorému sa lesy v SR zachovali, by takáto budúcnosť nebola možná,“ uviedol Mičovský.

Významný míľnik v histórii slovenského lesníctva budú onedlho pripomínať nové informačné tabule. Tie budú umiestnené na budove generálneho riaditeľstva štátneho podniku Lesy SR, Lesníckeho a drevárskeho múzea vo Zvolene, ako aj na všetkých budovách lesných správ a odštepných závodov.

Spolu ich je 25. Ku koncu leta je v tejto súvislosti naplánovaná výstava venovaná tomuto výročiu s názvom Lesnícke letokruhy a na jeseň by sa do výklenku priečelia budovy generálneho riaditeľstva š.p. Lesy SR mala vrátiť patrónka – socha Panny Márie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Mičovský
Firmy a inštitúcie Lesy SRMPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR