Slováci obľubujú biele víno a nakupujú ho najmä v piatok, ukázal prieskum

Víno
Foto: ilustračné, Thinkstock.

Jeseň je obdobím vinobraní a ochutnávok pokladov vínnych pivničiek. Slováci majú víno jednoducho radi. Jeho výroba aj konzumácia má na Slovensku dlhú tradíciu. Naše vinohradnícke oblasti sú známe aj v zahraničí a niektoré slovenské vína sa podávajú v tých najlepších reštauráciách na svete.

Biele, slovenské

Veľa Slovákov si kupuje víno v supermarkete. Aj tu totiž nájdeme naozaj kvalitné víno na večerné posedenie, alebo na večierok.

Slováci obľubujú biele vína  viac ako červené, v pomere 60:40. V posledných rokoch však značne rastie záujem o novošľachtené vína, ružové vína a prosecco, čo je spôsobené hlavne trendmi v modernej gastronómií,“ uviedla na základe prieskumu nákupného správania vo svojich predajniach hovorkyňa spoločnosti BILLA Kvetoslava Kirchnerová.

Prieskum tiež ukázal, že Slováci nakupujú víno pravidelne. Zákazníci reťazca BILLA aspoň raz mesačne, mladšia generácia aj viackrát do týždňa. Zaujímavé je, že najviac vína sa predá v piatok. V predaji jasne vedie slovenské víno.

Slovenské vína sú zákazníkmi v našich predajniach vyhľadávané, čo potvrdzuje aj ich predaj, ktorý tvoril v minulom roku viac ako tri štvrtiny. Reťazec načúva požiadavkám svojich zákazníkov, a preto každoročne navyšuje ponuku slovenských vín. Výber je naozaj bohatý a na svoje si príde každý,“ vyzdvihuje K. Kirchnerová.

Víno a jedlo

Víno, ktorému sa hovorí aj nápoj Bohov, je nielen spoločníkom na párty, ale perfektne sa hodí na párovanie k jedlu. V tomto smere však majú zákazníci trošku medzery.

Spotrebitelia sa pri výbere vín sústreďujú na jeho chuť, následne posudzujú značku, krajinu pôvodu a odrodu. Nie každý si však vie vybrať to správne víno k pohosteniu. Preto sme pre zákazníkov, ktorí sa ťažšie orientujú pri výbere, pripravili špeciálnu ponuku Víno mesiaca,“ prezrádza hovorkyňa. Víno mesiaca nájdu zákazníci odkomunikované v letákoch a samozrejme na pultoch predajní, kde sa dozvedia krajinu pôvodu, odrodu a nájdu tam aj odporúčanie na jeho podávanie. Septembrová ponuka prichádza aj s pochutinami ako sú šunky, syry či olivy, ktoré chuť vína pri konzumácii vyzdvihnú.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Kvetoslava Kirchnerová
Firmy a inštitúcie BILLA