Nemecká a poľská dcéra firmy Thomas Cook ukončila bežné podnikanie a začala proces bankrotu

Thomas Cook, Poľsko
Poľská dcéra firmy Thomas Cook Neckermann Polska vyhlásila bankrot. Foto: SITA/AP

Nemecká a poľská dcéra skrachovanej cestovnej kancelárie Thomas Cook začali proces bankrotu a ukončili bežné podnikanie. Nemecká kancelária Thomas Cook uviedla, že v rámci pomoci dovolenkárom dostať sa domov spolupracuje s ministerstvom zahraničných vecí a s poisťovacou spoločnosťou, u ktorej je poistená proti insolventnosti.

Majú sa obrátiť na poisťovňu

Nemecká tlačová agentúra DPA informovala, že na dovolenkách kúpených od firmy Thomas Cook je v súčasnosti zhruba 140 tis. obyvateľov krajiny.

Nemeckí klienti sa majú obracať na poisťovňu Kaera, ktorá uviedla, že klienti môžu hlásiť náklady na ubytovanie a spiatočnú cestu prostredníctvom jej internetovej stránky.

Spoločnosť Kaera však dodala, že poistka pokrýva iba zákazníkov, ktorí si v cestovnej kancelárii zaplatili dovolenkový balíček pozostávajúci aspoň z dvoch služieb, napríklad z dopravy a ubytovania.

Tisícky Poliakov na dovolenkách

Poľská dcéra firmy Thomas Cook Neckermann Polska v stredu tiež vyhlásila bankrot. Informoval o tom šéf firmy Maciej Nykiel. Na dovolenkách mimo svojej krajiny je v súčasnosti približne 3 600 obyvateľov Poľska, ktorí si kúpili pobyt v kancelárii Neckermann Polska.

Nemecká letecká spoločnosť Condor, ktorá je tiež dcérskou spoločnosťou skrachovanej cestovnej kancelárie Thomas Cook, však dostala prísľub zo strany nemeckej vlády a zo strany vlády spolkovej krajiny Hesensko, že jej zabezpečia 380 mil. eur, aby počas najbližších šiestich mesiacov mala dostatok finančnej hotovosti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Maciej Nykiel