Nemecko je podľa Danka kľúčovým hospodárskym partnerom krajín V4

Andrej Danko, SNS
Predseda parlamentu a šéf Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko. Foto: archívne, SITA/Peter Maďar.

BRATISLAVA 19. apríl (WebNoviny.sk) – Naším prvoradým záujmom bude udržať V4 v európskom hlavnom prúde ako konštruktívneho a relevantného hráča, a to najmä v celkovom kontexte diskusií o budúcnosti EÚ, V4 ostáva pre nás naďalej prioritným regionálnym formátom pri hľadaní spojencov, povedal vo štvrtok predseda parlamentu Andrej Danko na pracovnej ceste v Spolkovej republike Nemecko.

Ako agentúru SITA informoval odbor komunikácie Kancelárie NR SR, Andrej Danko pozval na stretnutie predsedov parlamentov štátov V4 aj predsedu Nemeckého spolkového snemu Wolfganga Schäubleho.

„Našu spoluprácu chceme aj naďalej usmerňovať tak, aby nás partneri v EÚ vnímali ako konštruktívnu a spolupracujúcu skupinu. Úspešným príkladom presadenia záujmov V4 je odmietnutie dvojakej kvality potravín v rámci spoločného trhu EÚ,“ vyjadril sa predseda parlamentu.

Podľa jeho slov je región Visegrádskej štvorky ekonomicky silný, v čom zohrali podstatnú úlohu investície z kohéznych fondov EÚ a naši kľúčoví hospodárski partneri, akým je aj Nemecko. Dodal, že V4 je na prvom mieste spomedzi všetkých obchodných partnerov Nemecka.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoWolfgang Schäuble
Firmy a inštitúcie V4 Vyšehradská štvorka