Nemecko zrejme zasiahla tretia vlna pandémie koronavírusu, tvrdí riaditeľ Inštitútu Roberta Kocha

Nemecko, COVID 19
Foto: archívne, SITA/AP

Opatrenia zamerané proti šíreniu koronavírusu v Nemecku od začiatku pandémie zachránili viac ako 100-tisíc životov. Povedal to vo štvrtok Lothar Wieler, riaditeľ Inštitútu Roberta Kocha, ktorý pôsobí ako nemecké centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb.

Viac o téme: Koronavírus

Počas prednášky pre študentov Technickej univerzity v Mníchove, Wieler uviedol, že podľa kalkulácií jeho inštitútu, je letalita ochorenia COVID-19 pre Nemecko približne 1,14 percenta. Znamenalo by to, že rozšírenie vírusu po celej krajine by viedlo k viac ako 800-tisíc úmrtiam. „V našej krajine sme zachránili desaťtisíce, ak nie státisíce životov už len týmito opatreniami v oblasti verejného zdravia,“ konštatoval Wieler.

Za uplynulý deň podľa údajov Inštitútu Roberta Kocha pribudlo ďalších 14 356 potvrdených prípadov nákazy koronavírusom a 321 úmrtí. Celkový počet potvrdených infekcií tak stúpol na viac ako 2,5 milióna a počet úmrtí na COVID-19 vzrástol na 72 810. V stredu Lothar Wieler na pôde OSN v Ženeve pred novinármi vyjadril názor, že v Nemecku sa začala „tretia vlna“ pandémie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lothar Wieler
Firmy a inštitúcie Inštitút Roberta Kocha